REKLAMA

Data publikacji: 30 maj 2023

Pułtuscy dzielnicowi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1

Pułtuscy dzielnicowi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1

Pułtuscy dzielnicowi zawitali do Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie przeprowadzili działania profilaktyczne w ramach kampanii mazowieckiej Policji pn. "Paragraf - niewiedza nie zwalnia z odpowiedzialności". Celem działań jest zwiększenie wiedzy uczniów m.in. na temat odpowiedzialności karnej nieletnich.

O ile prawa uczniom są doskonale znane, o tyle ze znajomością własnych obowiązków bywa znacznie gorzej. Często młodzież nie ma świadomości, że po przekroczeniu 13 lat grozi im odpowiedzialność przed sądem dla nieletnich, czego konsekwencją może być umieszczenie w zamkniętym ośrodku. W czasie spotkania z młodzieżą dyskutowano na temat odpowiedzialności nieletniego. Uczniom uświadamiano co to jest demoralizacja i co za to może im grozić.

Mundurowi podczas spotkania przypomnieli również znaczenie, tak ważnych i zarazem zapomnianych w dzisiejszym świecie słów, jak szacunek do drugiego człowieka i tolerancja. Poruszony został temat „hejtu” w internecie oraz zagrożeń mogących pojawić się w przestrzeni wirtualnej. Wskazali uczniom, iż w sieci nie ma osób anonimowych i publikowanie za pośrednictwem środków masowego przekazu obraźliwych tekstów, zdjęć, filmików wobec konkretnej osoby jest dla niej bardzo krzywdzące, a osobie publikującej może przysporzyć sporo kłopotów.

Spotkanie z młodzieżą miało charakter debaty, młodzi ludzie chętnie zadawali pytania w kwestiach dla nich niejasnych. Dzięki luźnej dyskusji mieli możliwość wypowiedzenia się w ważnych dla nich sprawach i uzyskania odpowiedzi na niejasne dla nich zagadnienia.

Artykuł opracowano na podstawie informacji sierż. Renaty Soból

Tagi: #paragraf #Policja #psp1 #Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy