REKLAMA

Data publikacji: 20 sty 2023

Psary: 2000 zł mandatu i utrata prawa jazdy

Psary: 2000 zł mandatu i utrata prawa jazdy

Nadmierna prędkość, to często jedna z przyczyn tych najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych. Pomimo znacznie wyższych mandatów karnych za przekroczenie prędkości, nadal zdarzają się kierowcy, którzy nie zdejmują nogi z gazu. Wczoraj jeden z nich stracił prawo jazdy na trzy miesiące, za rażące przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym.

Wczoraj (19 stycznia) w Psarach, policjanci pułtuskiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem. W miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, mężczyzna jechał z prędkością 115 km/h.

W związku z rażącym przekroczeniem prędkości na terenie zabudowanym 22-letni mieszkaniec Warszawy, na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem został też ukarany wysokim mandatem karnym w kwocie 2000 zł, a na konto kierującego wpłynęły punkty karne.

Należy pamiętać, że jazda ze znaczną prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego apelujemy, o zachowanie rozwagi na drogach.

Autor: sierż. Renata Soból KPP Pułtusk

Tagi: #MANDAT #Policja #Psary #utrata prawa jazdy

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy