REKLAMA

Data publikacji: 9 sty 2023

Projekt: Pracownia Mikołaja

Projekt: Pracownia Mikołaja

Projekt dotyczył zbiórki charytatywnej dla dzieci z domu dziecka. Uczniowie Zespołu Szkół im.Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim zintegrowali się we wspólnym działaniu na rzecz dzieci i przygotowali dla nich świąteczne prezenty. W akcji brali udział też nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły. 20 grudnia paczki zostały dostarczone do domu dziecka na w Warszawie.  

W ramach mikroprojektu "Pracownia Mikołaja" młodzież z Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej skompletowała i zawiozła prezenty do Domu Dziecka na warszawskiej Białołęce.

Słynne powiedzenie, a właściwie narzekanie „Ach ta dzisiejsza młodzież” niewiele ma wspólnego z rzeczywistością, co wciąż udowadniają uczniowie m.in. z makowskiego ŻAK-a.

Jak już wspominaliśmy na naszych łamach, szkoła co roku angażuje się w projekty w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Po intensywnym projekcie „Retro Maków” młodzież wcale nie zwolniła tempa.

W „Pracownię Mikołaja” zaangażowali się uczniowie ze wszystkich 30 klas w szkole. Młodzież otrzymała informacje na temat potrzeb podopiecznych jednego z warszawskich Domów Dziecka. Dzięki ich staraniom udało się skompletować wszystkie paczki. Do akcji aktywnie włączyli się także nauczyciele i pracownicy szkoły. Zebrali środki finansowe na zakup artykułów higienicznych i kosmetyków, które na co dzień są potrzebne dzieciom i młodzieży.

We wtorek (20 grudnia ub. r.) delegacja udała się załadowanym „po brzegi” busem do stolicy.

To nie pierwsza taka akcja szkoły. W ubiegłym roku udało się zorganizować prezenty dla 400 dzieci z domów dziecka, w tym roku pomoc przybrała mniejszą skalę, ale to nie ze względu na brak chęci, a pogarszającą się sytuację ekonomiczną w kraju.

W ramach mikroprojektu „Pracownia Mikołaja” młodzież przygotowała także sesję przedstawiającą przygotowania uczniów do świąt. Fotografie wykonała Marysia Godlewska, uczennica ŻAK-a.

Marta Głażewska chciała uszanować dobro podopiecznych stołecznej placówki, dlatego w Domu Dziecka nie robiono zdjęć.

Niezwykłe, jak młodzi ludzie potrafią się angażować na rzecz innych osób. To z pewnością nie ostatni taki projekt uczniów ZS w Makowie Mazowieckim. Gratulujemy inicjatywy.

Źródło: https://ciechpress.pl/makow

autor: J K

Tagi: #Maków #Mazowiecki #Mikołaja #Pracownia

REKLAMA

miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy