REKLAMA

Data publikacji: 20 cze 2023

Proboszcz parafii św. Mateusza, Ks. Inf. Wiesław Kosek odchodzi na emeryturę

Proboszcz parafii św. Mateusza, Ks. Inf. Wiesław Kosek odchodzi na emeryturę

W najbliższą niedzielę, 25 czerwca o godz. 12.00 w pułtuskiej bazylice odbędzie się Uroczysta Msza Święta dziękczynna za 30-letnią posługę duszpasterską Proboszcza Parafii św. Mateusza w Pułtusku, Księdza Infułata Wiesława Koska. "Prosimy, aby każdy czuł się zaproszonym i liczymy na niezawodną obecność" - czytamy w komunikacie na stronie internetowej parafii.

Przewodniczący Duszpasterskiej Rady Parafialnej Sławomir Krysiak zaprasza wszystkich do uczestnictwa w Uroczystej Mszy Świętej Dziękczynnej 25 czerwca, o godz. 12.00, która będzie symbolicznym darem wdzięczności dla Księdza Infułata za Jego ogrom prac i okazywane nam serce.

Szanowni Państwo!
Wszyscy zapewne już wiemy, że z dniem 30 czerwca bieżącego roku kończy się posługa duszpasterska w naszej Parafii Księdza Infułata Wiesława Koska. W dniu 25 czerwca, o godz. 12.00, odprawiona będzie Uroczysta Msza Święta Dziękczynna za 30-letnią posługę duszpasterską naszego Proboszcza, Księdza Infułata. Będzie to znakomita sposobność do podziękowania - najpierw Panu Bogu, a następnie Księdzu Infułatowi za owocną posługę duszpasterską (ogrom pomysłów i inicjatyw), ale także za dokonania remontowe i konserwatorskie, których przez te lata byliśmy świadkami. Dzisiaj jesteśmy dumni z wyglądu naszej świątyni, dzwonnicy, plebanii i otoczenia. Rada Duszpasterska podjęła się zaszczytnego zadania koordynacji poczynań wielu osób i instytucji, które pragną włączyć się w przygotowania do godnego podziękowania za wszystko, czego doświadczyliśmy przez ostatnie 30 lat.

Uważamy, że obecność na Mszy Świętej Dziękczynnej 25 czerwca, o godz. 12.00, będzie symbolicznym darem wdzięczności dla Księdza Infułata za Jego ogrom prac i okazywane nam serce. Prosimy Parafian i osoby związane z Bazyliką o zaplanowanie swojego czasu w ten sposób, aby uczestniczyć w tej dziękczynnej uroczystości. Kilkadziesiąt minut wdzięczności za trzydzieści lat pracy wydaje się nam wskazanym do obecności i modlitwy tego dnia. Zapraszamy serdecznie.

Podczas Eucharystii wysłuchamy podziękowań tylko oficjalnych przedstawicieli. Po ich prezentacji zapraszamy wszystkich do sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1. Tam każdy będzie mógł w imieniu grup lub indywidualnie, podziękować Księdzu Infułatowi. Przygotowujemy także dla wszystkich skromny poczęstunek. Prosimy, aby każdy czuł się zaproszonym i liczymy na niezawodną obecność.

Sławomir Krysiak Przewodniczący Duszpasterskiej Rady Parafialnej

Ks. Infułat Wiesław Kosek święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca 1978. Obecnie pełni następujące funkcje:

  • kanonik gremialny Kapituły Pułtuskiej
  • kapelan Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku - od 4 grudnia 2006
  • asystent kościelny KIK - od 4 marca 1998
  • kapelan Świat. Zw. Żołnierzy AK - od 4 października 1993
  • dziekan dek. pułtuskiego - od 27 sierpnia 1993
  • proboszcz parafii pw. św. Mateusza, Pułtusk - od 8 lipca 1993
  • Prepozyt Kapituły Kolegiackiej Pułtuskiej - od 9 kwietnia 2020

Tagi: #kosciół #Msza Święta #Parafia św. Mateusza w Pułtusku #wiara

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy