REKLAMA

Data publikacji: 22 gru 2023

Premiera godna "Narodowego"

Premiera godna "Narodowego"

Zasłużone owacje na stojąco na premierze sztuki Wiesława Wiernickiego pt. "Restauracja", w reżyserii Adama Gadomskiego do tekstu Wojciecha Adamczyka (reżysera teatralnego i telewizyjnego, aktora i wykładowcy warszawskiej Akademii Teatralnej).

"Aktorzy amatorzy różną się od zawodowych aktorów jedynie tym, że nie biorą pieniędzy za spektakl" - podsumował Wojciech Adamczyk dzisiejszą premierę. Idealnie tymi słowami odniósł się do profesjonalizmu, jakim wykazali się wszyscy, którzy mają swój wkład w sztukę wstawioną na deskach "teatru miejscowego" a zwłaszcza do aktorów amatorów.

My gratujemy inicjatorom przedsięwzięcia i aktorom, którzy nie powinni nazywać się amatorami. Na deskach pułtuskiego teatru zobaczyliśmy amatorów, którzy po dzisiejszej premierze mogą stanąć z dumą na równi z zawodowcami.

Sztuka "Restauracja" wystawiana w Pułtusku to zasługa pracy pasjonatów. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia i od początku do końca dbającą o sukces spektaklu jest Izabela Sosnowicz-Ptak, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku. Nie bez znaczenia jest również praca mocno zaangażowanego zespołu pracowników MCKiS. Wielogodzinne próby aktorów, ich zapał i ciężka praca przełożyły się na sukces, którym niewątpliwie była dzisiejsza premiera.

Sztukę można jeszcze zobaczyć 1 i 2 września oraz 17 października o godz. 18:00 - wejściówki bezpłatne dostaniecie w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku.

Niebawem pełna relacja i więcej informacji na temat sztuki.

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy