Data publikacji: 30 cze 2026
Pożary traw, wypadek i pomoc mieszkańcom. Strażacy podsumowali działania w powiecie pułtuskim
W okresie od 22 do 28 czerwca 2026 roku strażacy z jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu pułtuskiego interweniowali 16 razy. Wśród zgłoszeń dominowały pożary suchej trawy, ale ratownicy byli także wzywani do wypadku drogowego, pożaru samochodu, pomocy medycznej, ratowania zwierzęcia oraz innych nietypowych zdarzeń.
22 czerwca
Strażacy z JRG Pułtusk ugasili pożar suchej trawy przy drodze krajowej nr 57 w miejscowości Przemiarowo. Tego samego dnia druhowie z OSP Zatory usunęli pochylone drzewo z drogi gminnej w miejscowości Burlaki.
23 czerwca
Dwa zastępy JRG Pułtusk gasiły pożar suchej trawy i krzewów na nieużytkach rolnych w miejscowości Grabówiec.
24 czerwca
Był to najbardziej pracowity dzień tygodnia. Strażacy z JRG Pułtusk oraz OSP Winnica ugasili pożar samochodu osobowego w Winnicy.
Na uwagę zasługuje również interwencja druhów z OSP Głodowo, którzy uratowali młodego bociana po tym, jak wypadł z gniazda w miejscowości Gnojno. Po odłączeniu napięcia przez Pogotowie Energetyczne ratownicy bezpiecznie umieścili ptaka z powrotem w gnieździe.
Tego samego dnia strażacy z JRG Pułtusk pomagali także zespołowi ratownictwa medycznego w przetransportowaniu pacjenta o dużej wadze z domu jednorodzinnego do karetki.
25 czerwca
Strażacy z JRG Pułtusk oraz OSP Pokrzywnica usuwali skutki zderzenia dwóch samochodów osobowych w miejscowości Karniewek.
27 czerwca
JRG Pułtusk wspólnie z OSP Pniewo ugasiły pożar suchej trawy przy drodze wojewódzkiej nr 618 w miejscowości Pniewo.
28 czerwca
Strażacy z OSP Zatory, OSP Drwały oraz OSP Pniewo gasili pożar suchej trawy w miejscowości Kępa Zatorska.
Tego samego dnia ratownicy z JRG Pułtusk pomogli rodzinie uwięzionej w windzie na czwartym piętrze budynku wielorodzinnego przy ul. Jana Pawła II w Pułtusku.
Ostatnia interwencja dotyczyła zgłoszenia o uruchomieniu czujnika tlenku węgla w jednym z budynków przy ul. Warszawskiej w Pułtusku.
W statystykach znalazło się również pięć interwencji związanych z zabezpieczeniem budynków administracji publicznej po zgłoszeniach o podłożeniu ładunków wybuchowych. Więcej szczegółów: https://pultusk.news/aktualnosci/nasi-bojownicy-allaha-podlozyli-ladunki-wybuchowe-w-waszym-budynku-seria-falszywych-alarmow-bombowych-w-powiecie-pultuskim/
Miniony tydzień pokazał, że praca strażaków to nie tylko gaszenie pożarów. Ratownicy pomagali również poszkodowanym w wypadkach, wspierali zespoły medyczne, ratowali zwierzęta oraz reagowali na zgłoszenia wymagające sprawdzenia potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa mieszkańców.
Opr. na podstawie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku.
autor: Aleksandra Królak
Tagi: #Pułtusk #wypadek w karniewku #straż #powiat pułtuski #pożar #alarm bombowy
Bądź na bieżąco, obserwuj nas na
Google News
Zobacz także
Komentarze
Dodaj komentarz jako pierwszy