REKLAMA

Data publikacji: 19 maj 2024

Pożar mieszkania w Pułtusku. 47-latek trafił do szpitala. Straż pożarna informuje o przebiegu akcji

Pożar mieszkania w Pułtusku. 47-latek trafił do szpitala. Straż pożarna informuje o przebiegu akcji

Mogło dojść do tragedii, jednak dzięki sprawnej akcji zastępów straży pożarnej opanowano rozprzestrzenianie się ognia i na czas zlokalizowano dwie butle gazowe. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala a mieszkańcy ewakuowali się sami jeszcze przed przybyciem strażaków. Wczoraj, (sobota, 18 maj) w mieszkaniu na I piętrze budynku wielorodzinnego przy ul. 17 Sierpnia w Pułtusku doszło do pożaru. Jak informuje KP PSP w Pułtusku przyczyna pożaru nie jest znana na chwilę obecną.

Sobota, godz. 21.47 - Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku otrzymuje wezwanie do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. 17 Sierpnia w Pułtusku. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej (2 JRG Pułtusk i OSP Głodowo).

Jak informuje dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Pułtusku asp. Zbigniew Chyliński, po przybyciu na miejsce okazało się że mieszkańcy pozostałych mieszkań ewakuowali się sami. Pożar zajął łazienkę i część kuchni mieszkania na I piętrze. Poszkodowany, 47-letni mężczyzna, który mieszkał w lokalu objętym pożarem został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala. 

Strażacy szybko zlokalizowali w mieszkaniu dwie butle gazowe 11 kg, które wynieśli na zewnątrz i monitorowali ich temperaturę. 

Po zlokalizowaniu pożaru i ugaszeniu przez strażaków pomieszczenia sprawdzono detektorem wielogazowym i kamerą termowizyjną. 

Z raportu KP PSP w Pułtusku wynika, że straty oszacowano na około 60. 000 zł. Spaleniu uległa łazienka,  wyposażenie kuchni oraz instalacja wodna w mieszkaniu. 

Jak informuje Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Pułtusku, na miejscu działania prowadziło w sumie 14 strażaków, Policja pułtuska. Przybyli również: Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk, przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku oraz zarządca budynku (TBS). 

Działania straży pożarnej zakończyły się po blisko 2 godzinach. Przyczyna pożaru na chwilę obecną nie jest znana. Ustaleniem przyczyny zajmuje się Policja. 

 

 

Opr. na podstawie informacji KP PSP w Pułtusku

Tagi: #pożar

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy