REKLAMA

Data publikacji: 18 lip 2020

POŻAR ŁODZI NA NARWI. KOBIETA URATOWAŁA DZIECI. Z POPARZENIAMI TRAFIŁA DO SZPITALA

POŻAR ŁODZI NA NARWI. KOBIETA URATOWAŁA DZIECI. Z POPARZENIAMI TRAFIŁA DO SZPITALA

O godz. 11:45 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o płonącej łodzi na rzece Narew na wysokości Karniewka (Stawinoga). Zagrożone było życie pięciu osób. Na łodzi przebywało dwoje dorosłych i trójka dzieci. Służby musiały działać szybko, bo z jednostki wyciekała substancja ropopochodna.

Z relacji Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zamieszczonej na profilu Facebook dowiadujemy się o szczegołach akcji ratowniczej.

Ratownik dyżurny LWOPR natychmiast zadysponował załogę interwencyjną 201 oraz załogę ze sprzętem gaśniczym 210 i poinformował o zdarzeniu Pułtuskie WOPR oraz Państwową Straż Pożarną. Po dotarciu na miejsce załoga 201 przystąpiła do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, a załoga 210 do gaszenia pożaru. Chwilę później na miejsce dotarła karetka wodna.

Na łodzi znajdowało się 5 osób (2 dorosłych i 3 dzieci), 1 osoba została przetransportowana do szpitala. Łódź została ugaszona przez załogę 210. Dziękujemy za wspólną akcję ratunkową Zespołom: WOPR Pułtusk, PSP i Karetki Wodnej. Serdecznie gratulujemy bohaterskiej postawy Poszkodowanej, która uratowała dzieci znajdujące się w kabinie palącej się łódki. (WOPR Legionowo)

Na miejsce skierowano jeden zastęp pułtuskiej straży pożarnej z łodzią oraz dodatkowo po dwie łodzie z pułtuskiego i zegrzyńskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W akcji ratowniczej brały udział również JRG Pułtusk, OSP Zatory, OSP Pniewo.

Akcja zakończyła się około godziny 15.30. Wyciek został usunięty z powierzchni wody i nie ma już zagrożenia. Udało się również uniknąć zatopienia łodzi.

Prawdopodobną przyczyną pożaru była wada silnika, co najpierw spowodowało pożar w silniku, a potem te zarzewia ognia przeniosły się na łódkę. Szczegółowo będzie to jednak ustalała policja.

Info: WOPR Legionowo, Foto: OSP Pniewo i WOPR Legionowo

Tagi: #pożar łodzi na Narwi #pożar łodzi w Karniewku

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy