REKLAMA

Data publikacji: 14 kwi 2020

POŚCIG ZA 32 - LATKIEM

POŚCIG ZA 32 - LATKIEM

32 - latek nie zatrzymał się do kontroli. Pościg zakończył się w sąsiednim powiecie. W pojeździe, wbrew przepisom ustawy, mężczyzna posiadał środki odurzające.

Prowadzenie działań pościgowych zawsze wymaga od policjantów doświadczenia i opanowania za kierownicą radiowozu. Osoby, które nie zatrzymują się do kontroli drogowej mają jeden cel – uciec przed funkcjonariuszami. Los innych uczestników ruchu drogowego najczęściej nie ma dla nich żadnego znaczenia. Policjanci natomiast muszą być skupieni zarówno na ściganiu uciekinierów, jak i na bezpieczeństwie osób postronnych.

Profesjonalizmem wykazał się kilka dni temu patrol Ruchu Drogowego. Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej Peugeota, jednak mimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca jechał dalej. Dynamiczne działania, które zakończyły się na terenie sąsiedniego powiatu doprowadziły do zatrzymania 32 latka. Mężczyzna kierował wbrew obowiązującemu zakazowi Sądowemu a w pojeździe przewoził marihuanę.

Dzięki skutecznym działaniom pułtuskich policjantów niebezpieczny kierowca nie zagraża już innym uczestnikom ruchu drogowego. Mieszkaniec Makowa Mazowieckiego usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania wbrew zakazowi i posiadania narkotyków.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Tagi: #Maków Mazowiecki #Policja #Pułtusk #ucieczka

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy