REKLAMA

Data publikacji: 19 sty 2023

Pościg ulicami miasta, groźby i pobicie w samym centrum miasta. Niestety to nie film.

Pościg ulicami miasta, groźby i pobicie w samym centrum miasta. Niestety to nie film.

Sceny niczym z filmu akcji rozegrały się w poniedziałek, 16 stycznia około godziny 16:00 w sąsiednim Wyszkowie. Mieszkaniec gminy Somianka (24 lata) najpierw groził swojemu znajomemu (19 lat), wybił szybę w jego pojeździe, aby w konsekwencji urządzić za nim pościg samochodowy po mieście i zaatakować na oczach przechodniów w centrum miasta. Postronne osoby zawiadomiły policję. Bójkę przerwał policyjny patrol. Obaj mężczyźni zostali obezwładnieni. Dopiero wtedy policjantom udało się ustalić przyczynę awantury.

Konflikt pomiędzy mężczyznami rozpoczął się na parkingu pod jedną z wyszkowskich szkół, kiedy to 24-latek podszedł do znajomego mu 19-latka, groził mu, a następnie wybił szybę w jego aucie i uderzył. Ten chcąc uniknąć dalszej awantury, postanowił uciec z miejsca zdarzenia i wykonując manewr nagłego cofania, uderzył w pojazd, którym przyjechał napastnik, uszkadzając go. Wtedy rozpoczął się pościg ulicami Wyszkowa. Sytuacja zaogniła się, kiedy to pojazdy stanęły na jednej z ulic w korku. Wówczas 24-latek wyskoczył z pojazdu, wyciągnął 19-latka z jego samochodu i na oczach przechodniów i innych kierujących zaczął zadawać mu ciosy. Na szczęście na miejsce szybko skierowano policjantów, który udzielił pomocy pokrzywdzonemu i zatrzymał napastnika. 24-latka przewieziono do policyjnego aresztu.

informuje mł. asp. Wioleta Szymanik, rzecznik prasowy KPP w Wyszkowie.

Wobec zatrzymanego prokurator zastosował dozór policji i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego mężczyzny. Mężczyzna usłyszał również 4 zarzuty popełnienia przestępstwa. Mieszkańcowi gminy Somianka grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Tygodnik Ostrołęcki

Fot. Zdjęcie poglądowe- Shutterstock

autor: J K

Tagi: #POŚCIG #Wyszków

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy