REKLAMA

Data publikacji: 15 cze 2020

PONAD 4 PROMILE U REKORDZISTY MINIONEGO WEEKENDU

PONAD 4 PROMILE U REKORDZISTY MINIONEGO WEEKENDU

W ostatnich dniach o bezpieczeństwo podróżnych dbała większa niż zwykle liczba policjantów ruchu drogowego. Podczas kontroli funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, trzeźwość kierujących oraz bezpieczeństwo pasażerów, czyli korzystanie z pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach.

Długi weekend za nami. Celem policjantów było zminimalizowanie i zapobieganie zdarzeniom drogowym powstającym w związku z lekceważeniem podstawowych zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Od środy do niedzieli, na terenie powiatu pułtuskiego, funkcjonariusze odnotowali 6 zdarzeń drogowych. Najbardziej niepokojący był czwartek i piątek. To te dni obfitowały w kolizje. Na szczęście żaden z uczestników nie został ranny.

Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących: dwóch amatorów sportów wodnych - sterników łodzią i trzech kierujących pojazdami mechanicznymi. Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany do kontroli 39 letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna podróżując osobowym Renault, miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie, a do tego był poszukiwany do odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 4 blankiety uprawniające do kierowania pojazdami: 3 za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanymi 1 kierującemu, który w okresie dwóch lat od otrzymania uprawnień popełnił kilka wykroczeń.

W przeciągu ostatniego weekendu poszło do dwóch znieważeń policjantów – za co odpowiedzialność przed Sądem poniosą:

Podsumowując -w tym roku, mimo szczególnych warunków epidemii i dużego natężenia ruchu długi czerwcowy weekend był bezpieczniejszy niż ubiegłoroczny.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Tagi: #Policja #raport #weekend

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy