REKLAMA

Data publikacji: 30 sty 2024

Policyjny pościg za 32-latkiem. Miał wiele na sumieniu...

Policyjny pościg za 32-latkiem. Miał wiele na sumieniu...

Pułtuscy policjanci zatrzymali kierowcę, który chciał uniknąć kontroli drogowej. Jak się później okazało, powodów do niezatrzymania się było wiele. Kierowca był nietrzeźwy oraz nie zastosował się do sądowego zakazu kierowania pojazdami. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego pułtuskiej komendy zauważyli skodę. Sposób jazdy kierowcy wskazywał na to, że mógł być on nietrzeźwy.

Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Kierowca jednak na widok radiowozu z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi nie zatrzymał się do kontroli i zaczął przyśpieszać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Po krótkim pościgu został on zatrzymany. Kierującym okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego.

Policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu. Okazało się również, że kierowca posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut niestosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej. Grozi mu za to nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Wkrótce odpowie również za dwa inne przestępstwa, których się dopuścił.

Autor: podkom. Anna Kowalczyk infografika www.pultusk.news

Tagi: #kierowca #Mazowsze #pijany kierowca #Policja #przestępczość #Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy

Wydawca

JJStudio Jan Kisiel

tel. 515 754 361
kontakt.jjstudio@gmail.com

Redakcja

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news

Reklama oraz ogłoszenia

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news