REKLAMA

Data publikacji: 6 mar 2023

Policjanci prowadzą akcję "ZIMA"

Policjanci prowadzą akcję "ZIMA"

Astronomiczna zima nadal trwa i szczególnie w porze nocnej temperatury spadają poniżej zera, a to stwarza potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku oraz tych samotnych. Policjanci prowadzą akcję „ZIMA”.

Zagrożenie utraty życia dotyczy szczególnie osób nietrzeźwych, przebywających w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Policjanci prowadzący tegoroczną akcję „ZIMA” praktycznie codziennie sprawdzają miejsca, w których mogą grupować się osoby potrzebujące pomocy. W przypadku napotkania kierują do placówek pomocowych. Oczywiście prosimy także mieszkańców o każdy sygnał, w przypadku zauważenia w porze nocnej osoby narażonej na wychłodzenie i potrzebującej pomocy.

Policjanci z pułtuskiej komendy w ramach akcji „Zima” prowadzą działania ukierunkowane na pomoc osobom bezradnym życiowo. Funkcjonariusze w ramach patroli codziennie sprawdzają, czy w ich rejonie służbowym - na dworcach, ławkach, przystankach, czy też w nieogrzewanych altankach ogrodowych - przy ujemnych temperaturach nie przebywają osoby narażone na wyziębienie.

Zimą bardzo łatwo o tragiczne w skutkach zdarzenie. Dlatego, jak co roku przypominamy po raz kolejny i zwracamy się do mieszkańców o wsparcie naszych działań. Apelujemy o informowanie o każdej zauważonej osobie, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Być może nasza pomoc przyczyni się do uratowania komuś życia. Informacje można przekazywać na numer telefonu alarmowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112.

Przypominamy, że informację o grupowaniu się osób bezdomnych wymagających pomocy można zgłaszać również poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Autor: sierż. Renata Soból Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy