REKLAMA

Data publikacji: 1 lut 2024

Policja apeluje o zdjęcie nogi z gazu

Policja apeluje o zdjęcie nogi z gazu

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. W ostatnim czasie pułtuscy funkcjonariusze pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu. Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać do celu.

 

Kilka dni temu funkcjonariusze z pułtuskiej komendy byli wzywani na miejsce dwóch zdarzeń drogowych. Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło na drodze wojewódzkiej nr 571 w miejscowości Poniaty Wielkie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 37-letni kierujący pojazdem marki mercedes nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący oraz pasażerowie z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala.

Do kolejnego, groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło również na drodze wojewódzkiej 571, w miejscowości Zbroszki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 59-letni kierowca toyoty w pewny momencie stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z ciągnikiem rolniczym, w wyniku czego 26-letni kierujący zjechał do przydrożnego rowu. Kierujący samochodem osobowym z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Warszawie.

Policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu. 

KPP Pułtusk

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkość jazdy do warunków panujących na drodze. Ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego nas pojazdu – przy mokrej, czy śliskiej nawierzchni nie zahamujemy szybko, a czasem może to być nawet niemożliwe. Trzeba zostawić sobie trochę miejsca na ewentualne dodatkowe manewry.

Opr. na podstawie informacji i foto KPP Pułtusk podkom. Anny Kowalczyk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy

Wydawca

JJStudio Jan Kisiel

tel. 515 754 361
kontakt.jjstudio@gmail.com

Redakcja

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news

Reklama oraz ogłoszenia

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news