REKLAMA

Data publikacji: 5 cze 2020

PŁYWALNIA OTWARTA OD 6 CZERWCA. SPRAWDŹ NA JAKICH ZASADACH

PŁYWALNIA OTWARTA OD 6 CZERWCA. SPRAWDŹ NA JAKICH ZASADACH

Od soboty, 6 czerwca miłośnicy pływania mogą już korzystać z miejskiej pływalni krytej. W ramach łagodzenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w Polsce mogą wznawiać już swoją działalność baseny. Bardzo ważne jednak jest zachowanie wprowadzanych na terenie obiektów zasad.

Z pułtuskiej pływalni można będzie korzystać, jednak zgodnie z nowym regulaminem. Maksymalna liczba użytkowników będących na płycie pływalni nie może przekraczać 50 osób. Maksymalnie z jednego toru mogą korzystać 4 osoby jednocześnie. Liczba osób korzystających z sauny równocześnie nie może przekraczać 3 osób.

WYBIERASZ SIĘ NA BASEN? KONIECZNIE PRZECZYTAJ PANUJĄCE AKTUALNIE ZASADY

Z obiektu nie może korzystać osoba u której występują wyraźne oznaki choroby, jak uporczywy kaszel, gorączka,  złe samopoczucie, trudności w oddychaniu. Osoby takie nie będą wpuszczane na teren obiektu.

Wchodząc na teren pływalni obowiązkowo załóż maseczkę.

Obowiązkowa jest dezynfekcja rąk przez użytkowników przy wejściu na teren obiektu oraz noszenie osłon ust i nosa z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie – osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść do basenu.

Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni.

Zachowaj niezbędny dystans 2-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce oraz w otoczeniu pływalni, tj.: szatni, przebieralni, toalet, natrysków, brodzika.

Pamiętaj o dezynfekcji (umyciu) rąk przy umywalce w toalecie oraz w pomieszczeniu z natryskami.

W przypadku niecki rekreacyjnej i jacuzzi należy zachować dystans społeczny 2m. Wyjątkiem są osoby pozostające we wspólnocie zamieszkującej, opiekun z dzieckiem do 13 roku życia oraz opiekun osoby niepełnosprawnej.

Ważne jest przestrzeganie zasad higieny użytkowników na pływalniach – obowiązkowa i staranna kąpiel oraz umycie całego ciała pod natryskiem przed wejściem do hali basenowej. Przestrzeganie ścisłego rozdziału strefy obutej i bosej, przejście do hali basenowej przez brodzik do płukania stóp.

Należy ograniczyć pobyt w obiekcie do czasu kąpieli w basenie i przebrania się.

Tagi: #basen otwarty #baseny wznawiają działalność #covid #koronawirus #obostrzenia na basenie #pływalnia pułtusk #sauna

REKLAMA

miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy