REKLAMA

Data publikacji: 30 sty 2024

PILNE: POTRĄCENIE PIESZEGO PRZEZ SAMOCHÓD CIĘŻAROWY

PILNE: POTRĄCENIE PIESZEGO PRZEZ SAMOCHÓD CIĘŻAROWY

Kilka minut temu doszło do potrącenia pieszego przez kierowcę TIR-a na ul. Wyszkowskiej w Pułtusku.

Jak informuje Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku pieszy jest przytomny ale doznał obrażeń m.in. w postaci złamania jednej z kończyn.

Na miejscu działania prowadzi Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego i 2 zastępy strażaków z JRG Pułtusk.

Jak informują osoby postronne, poszkodowany mężczyzna jest w wieku około 70 lat. Został potrącony w okolicy skrzyżowania ul. Sarbiewskiego z ul. Wyszkowską prawdopodobnie gdy przechodził przez przejście dla pieszych.

Video niedostępne.

Do czasu przyjazdu karetki mężczyźnie pierwszej pomocy udzielali strażacy z JRG Pułtusk. Z nieoficjalnych informacji od świadków zdarzenia wynika, że karetka z Pułtuska nie mogła w chwili wypadku dojechać. Czekano na karetkę z Serocka.

Ul. Sarbiewskiego - ruch odbywa się jednostronnie.

Na miejscu wciąż trwa udzielanie pomocy poszkodowanemu.

AKTUALIZACJA GODZ. 20.15

Poszkodowany mężczyzna został zabrany przez karetkę, która przyjechała z Serocka do pułtuskiego szpitala. Ruch odbywa się wciąż wahadłowo, gdyż na miejscu działania prowadzi pułtuska policja.

Jak informuje Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku strażacy przybyli pierwsi na miejsce wypadku a zostali zaalarmowani o godz. 19.27. Karetka dojechała o godz. 19.49. Do tego czasu poszkodowanemu pomocy udzielali pułtuscy strażacy.

Mieszkańcy osiedla wyszkowskiego, którzy zauważyli działania służb ratunkowych wspominają, że już wielokrotnie zwracali uwagę iż przejście dla pieszych w tym miejscu jest słabo oświetlone i jest tu niebezpiecznie. Mówią o petycjach, które pisali w tej sprawie, zwracając uwagę na duży ruch samochodów ciężarowych i słabą widoczność. W petycjach wnioskowali m.in. o zamontowanie fotoradaru i lepszego oświetlenia.

Opr. na podstawie informacji KP PSP w Pułtusku oraz relacje świadków. Foto PułtuskNews

Tagi: #Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku #pieszy #Policja #Pułtusk #straż pożarna #wypadek

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy

Wydawca

JJStudio Jan Kisiel

tel. 515 754 361
kontakt.jjstudio@gmail.com

Redakcja

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news

Reklama oraz ogłoszenia

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news