REKLAMA

Data publikacji: 16 kwi 2020

PILNE! OD 20 KWIETNIA PIERWSZY ETAP ŁAGODZENIA OBOSTRZEŃ

PILNE! OD 20 KWIETNIA PIERWSZY ETAP ŁAGODZENIA OBOSTRZEŃ

Na konferencji prasowej Premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego ogłoszono cztery etapy łagodzenia obostrzeń związanych z koronawirusem.

Pierwszy etap rozpocznie się już od 20 kwietnia 2020 roku.

Premier i minister zdrowia poinformowali, że kolejne obostrzenia będą znoszone stopniowo. Nie podane zostały jednak konkretne daty, wszystko zależy od dalszego rozwoju epidemii w Polsce.

Poniżej konferencja prasowa z 16 kwietnia 2020 roku.

Cztery etapy znoszenia ograniczeń

Pierwsze ograniczone zasady bezpieczeństwa zaczną obowiązywać od poniedziałku 20 kwietnia 2020 r. Daty wejścia w życie pozostałych etapów będą ustalane na bieżąco na podstawie dynamiki nowych zachorowań.

PIERWSZY ETAP – OD 20 KWIETNIA 2020

Działalność gospodarcza – nowe zasady w handlu i usługach

Od poniedziałku 20 kwietnia więcej osób jednorazowo zrobi zakupy w sklepie:

Życie społeczne – otwarte lasy, rekreacja, starsza młodzież na ulicach bez dorosłych

Umożliwimy również przemieszczanie się w celach rekreacyjnych. Co to oznacza? Od 20 kwietnia będziesz mógł wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze – jeśli od tego zależy Twoja kondycja psychiczna. Pamiętaj jednak, że przebywać na zewnątrz możesz tylko pod warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy!
Uwaga! Place zabaw nadal pozostają zamknięte!

Liczba osób, które będą mogły uczestniczyć w mszy lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni. W kościele na 1 osobę będzie musiało przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

Starsza młodzież, która ukończyła 13. rok życia będzie mogła przemieszczać się bez opieki osoby dorosłej. Będzie musiała jednak zachować odpowiedni 2-metrowy dystans od innych i zasłaniać usta i nos.

Stopniowe zdejmowanie obostrzeń – kolejne daty wyznaczane po analizie

Ministerstwo Zdrowia będzie przeprowadzało cotygodniową ewaluację zmian, jakie zachodzą w zasadach bezpieczeństwa. Przejście do dalszych etapów zdejmowania obostrzeń zależeć będzie od:

DRUGI ETAP

Działalność gospodarcza:

Życie społeczne

TRZECI ETAP

Działalność gospodarcza:

Życie społeczne

CZWARTY ETAP

Działalność gospodarcza:

Życie społeczne

Kolejne etapy powrotu do normalności będą wprowadzane stopniowo, gdy przyrost zachorowań  w naszym kraju będzie niski. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy rezygnować z dyscypliny społecznej i przestrzegania obowiązujących ograniczeń. Pamiętajmy, że to od nas zależy, jak szybko będą wprowadzane kolejne etapy powrotu do nowej rzeczywistości!

autor: J K

Tagi: #koronawirus w Polsce #Mateusz Morawiecki

REKLAMA

miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy