REKLAMA

Data publikacji: 24 wrz 2022

Piknik Rodzinny w Lipnikach Starych zgromadził wielu uczestników

Piknik Rodzinny w Lipnikach Starych zgromadził wielu uczestników

W sobotę (24 września br.) w okolicach placu zabaw przy OSP w Lipnikach Starych zorganizowano ciekawe wydarzenie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Piknik zgromadził kilkuset uczestników. To wynik współpracy trzech zupełnie różnych podmiotów działających na wspólnym terenie, które postanowiły nie tylko zapewnić mieszkańcom Lipnik Starych dobrą zabawę, ale również edukować swoją społeczność w zakresie bezpieczeństwa oraz pierwszej pomocy.


Jednym z organizatorów tego wydarzenia była firma MARDOM- jedna z największych firm z branży przetwórstwa drzewnego w kraju, która swoją siedzibę ma właśnie w Lipnikach Starych, a mieszkańcy Lipnik stanowią liczne grono pracowników tej firmy. Słowo ,,integracja'' to motyw przewodni tego wydarzenia, o czym szerzej opowiedziała Marta Kowalczyk reprezentująca grupę Mardom:

Takie wydarzenia są dla nas bardzo ważne. Z jednej strony integrują nas ze społecznością lokalną. Nasza firma znajduje się Lipnikach Starych, pracują w niej całe rodzinny pochodzące z Lipnik, a także z okolicznych wiosek. Jest to dla nas okazja, aby bliżej się poznać w trochę mniej formalnych okolicznościach. Drugim, równie ważnym powodem jest dla nas integracja druhów OSP w Lipnikach Starych z naszymi pracownikami z grupy szybkiego reagowania. Ważne jest dla nas, aby Panowie się poznali, wymienili doświadczeniami i opowiedzieli o standardach pracy, aby w przyszłości sprawnie reagować na różne zagrożenia. Poza tym dodatkowym, wymiernym efektem jest wspólna zabawa. To, że wiele pokoleń spotyka się w jednym miejscu i możemy się poznać, wspólnie pobawić i potem zostają miłe wspomnienia.

Marta Kowalczyk- prezes Grupy Mardom

Takie wydarzenia są dla nas bardzo ważne. Z jednej strony integrują nas ze społecznością lokalną. Nasza firma znajduje się Lipnikach Starych, pracują w niej całe rodzinny pochodzące z Lipnik, a także z okolicznych wiosek. Jest to dla nas okazja, aby bliżej się poznać w trochę mniej formalnych okolicznościach. Drugim, równie ważnym powodem jest dla nas integracja druhów OSP w Lipnikach Starych z naszymi pracownikami z grupy szybkiego reagowania. Ważne jest dla nas, aby Panowie się poznali, wymienili doświadczeniami i opowiedzieli o standardach pracy, aby w przyszłości sprawnie reagować na różne zagrożenia. Poza tym dodatkowym, wymiernym efektem jest wspólna zabawa. To, że wiele pokoleń spotyka się w jednym miejscu i możemy się poznać, wspólnie pobawić i potem zostają miłe wspomnienia.

Marta Kowalczyk- prezes Grupy Mardom

Współorganizatorem wydarzenia była także Ochotnicza Straż Pożarna w Lipnikach Starych- to grupa odważnych i pełnych poświęcenia druhów, którzy stają do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi lub innymi miejscowymi zagrożeniami. Warto dodać, że to właśnie OSP są najczęściej pierwsze na miejscu zdarzenia.

Kluczową rolę w organizacji odegrało również Koło Gospodyń Wiejskich w Lipnikach Starych ,,Niezapominajka''- które od 2021 roku skupia się na rozwijaniu przedsiębiorczości kobiet oraz kultywowaniu folkloru i sztuki ludowej w regionie.

Piknik Rodzinny zgromadził kilkuset uczestników, a za sprawą różnorodnych atrakcji każdy znalazł tam coś dla siebie. Na uczestników czekały m. in.: konkursy i animacje dla dzieci i dorosłych, dmuchany zamek, wata cukrowa, dania grillowe i specjały przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich ,,Niezapominajka''.

To dla nas wyjątkowy dzień. Po raz pierwszy od wielu lat doszło do takiego spotkania. W okolicach naszej remizy spotkały się OSP Lipniki Stare, firma Mardom a także nasze Koło Gospodyń Wiejskich. Przygotowałyśmy z tej okazji dużo słodkości, domowe ciasta oraz zupę. Jesteśmy wdzięczne firmie Mardom za tę inicjatywę i pomoc, dzięki której nasze dzieci i wnuki tak fajnie się bawią.

podsumowała Hanna Marchelewicz- Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Lipnikach Starych ,,Niezapominajka''

To dla nas wyjątkowy dzień. Po raz pierwszy od wielu lat doszło do takiego spotkania. W okolicach naszej remizy spotkały się OSP Lipniki Stare, firma Mardom a także nasze Koło Gospodyń Wiejskich. Przygotowałyśmy z tej okazji dużo słodkości, domowe ciasta oraz zupę. Jesteśmy wdzięczne firmie Mardom za tę inicjatywę i pomoc, dzięki której nasze dzieci i wnuki tak fajnie się bawią.

podsumowała Hanna Marchelewicz- Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Lipnikach Starych ,,Niezapominajka''

Dla spragnionych wiedzy czekały pokazy przygotowane przez OSP Lipniki Stare. To właśnie takie spotkania często sprawiają, że młodzi ludzie zaczynają interesować się tą tematyką, a w przyszłości sami wstępują w szeregi OSP, do czego namawiał Adam Chrzanowski- zawodowy strażak, członek OSP Lipniki Stare:

Chcieliśmy przedstawić sprzęt, którym na co dzień działamy w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Wspólnie z pracownikami działu BHP firmy MARDOM zaprezentowaliśmy również kurs pierwszej pomocy, który każdy z nas może wykorzystać w najmniej oczekiwanym momencie i dzięki temu uratować komuś życie. Nasza działalność jako OSP w ostatnim czasie dynamicznie się rozwija, pozyskujemy nowy sprzęt oraz środki na kolejne inwestycje. Przy tej okazji chciałbym zachęcić wszystkich chętnych do wstępowania w szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych.

Adam Chrzanowski- OSP Lipniki Stare

Chcieliśmy przedstawić sprzęt, którym na co dzień działamy w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Wspólnie z pracownikami działu BHP firmy MARDOM zaprezentowaliśmy również kurs pierwszej pomocy, który każdy z nas może wykorzystać w najmniej oczekiwanym momencie i dzięki temu uratować komuś życie. Nasza działalność jako OSP w ostatnim czasie dynamicznie się rozwija, pozyskujemy nowy sprzęt oraz środki na kolejne inwestycje. Przy tej okazji chciałbym zachęcić wszystkich chętnych do wstępowania w szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych.

Adam Chrzanowski- OSP Lipniki Stare

Na zakończenie pikniku uczestnicy ruszyli do wspólnej zabawy i tańca.

Dzisiejszy piknik pokazał, że inicjatywy, które integrują mieszkańców, łączą pokolenia, zapewniają rozrywkę, a także edukują powinny być realizowane w naszym regionie jak najczęściej. Gratulujemy organizatorom udanej współpracy.

Autor: Redakcja Pułtusknews

autor: J K

Tagi: #KGW #Lipniki #Mardom #Niezapominajka #OSP Lipniki Stare #Piknik Rodzinny #straż

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy