REKLAMA

Data publikacji: 31 sie 2019

Pierwsza porażka Nadnarwianki w IV lidze...

Pierwsza porażka Nadnarwianki w IV lidze...

Nadnarwianka Pułtusk przegrała na wyjeździe z Hutnikiem Warszawa 0:1 (0:0) w meczu 4. kolejki IV ligi. Dla zespołu Fabiana Kotarskiego to pierwsza porażka w tym sezonie. 

Przed meczem można było wieścić rywalizację najlepszego ataku z najlepszą obroną ligi. Hutnik w trzech pierwszych spotkaniach strzelił dziewięć goli, z kolei pułtuszczanie stracili jedynie dwa. Upał lejący się z nieba miał jednak wyraźnie uprzykrzać życie zawodnikom i podcinać skrzydła w ofensywnych zapędach. Spotkanie zaczęło się w samo południe przy 29 stopniach Celsjusza...

Choć drużyny na murawie witało nagranie kibiców Hutnika, zaczynające się od słów "Przy Marymonckiej...", to mecz rozgrywany był na warszawskim Rembertowie ze względu na modernizację wspomnianego obiektu. Zaprawieni w IV-ligowych bojach gospodarze jako pierwsi stanęli przed szansą. Nieporozumienie pod pułtuską bramką szczęśliwie zakończył jednak niecelny strzał.

W dalszej części pierwszej połowy śmielej poczynała sobie Nadnarwianka. Znów znakomicie czuł się Radosław Śledziewski. Właśnie z prawej strony goście stworzyli dwukrotnie zagrożenie. Blisko gola był Emil Rembiejewski, lecz dwukrotnie zabrakło mu trochę precyzji przy wykończeniu akcji.

Druga odsłona zaczęła się znacznie lepiej dla Hutnika. Konstanty Antoniuk obronił strzał niespełna 18-letniego Sebastian Duczka. W 63. minucie nie miał już jednak żadnych szans na skuteczną interwencję. Gospodarze objęli prowadzenie po potężnym uderzeniu z 25 metrów Igora Zuchory. 
Nadnarwianka próbowała odpowiedzieć. Mariusz Dziczek, Jakub Karabin starali się kreować okazje, ale dobrze zorganizowany Hutnik radził sobie w obronie. Do tego końcówce gospodarze wyprowadzili groźną kontrę. Patryk Cynt sfaulował wychodzącego na czystą pozycję rywala i zobaczył czerwoną kartkę. Osłabieni pułtuszczanie przeprowadzili jeszcze jedną ciekawą akcję, ale główka Śledziewskiego była niecelna. 

Kolejnym rywalem pułtuszczan będzie inny warszawski zespół. 7 września Nadnarwianka podejmie Drukarza Warszawa. Rywalizacja od 16:00 na stadionie przy ulicy Daszyńskiego. 

Hutnik Warszawa - Nadnarwianka 1:0 (0:0) Zuchora 63
Antoniuk - Śledziewski, Salwin, Bobowski, Trojnacki - Salamon (75. Jagielski), Bałas (66. Cywiński), Cynt - Karabin, Rembiejewski, Bartczak (59. Dziczek) 

Spotkanie było transmitowane przez Bielany TV do obejrzenia poniżej.

Tekst: Mateusz Leleń

Tagi: #2019 #Hutnik Warszawa #IV liga #mecz #Nadnarwianka Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy