REKLAMA

Data publikacji: 21 maj 2024

Paweł Wiesiołek 9 raz Mistrzem Polski!

Paweł Wiesiołek 9 raz Mistrzem Polski!

W miniony weekend na stadionie AWF w Warszawie odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski w Wielobojach 2024 organizowane przez Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Faworytem wśród mężczyzn był wychowanek MKS Pułtusk, pochodzący z miejscowości Borsuki Kolonia (gm. Zatory) Paweł Wiesiołek. Nasz olimpijczyk zwyciężył w zawodach jednak nie osiągnął zamierzonego wyniku, o czym napisał na Facebooku.

9 tytuł Mistrza Polski w 10-boju jest mój. Hmm czy to jest mój sukces? Chyba nie. Bo plan na ten weekend był taki, żeby zakwalifikować się na Mistrzostwa Europy, gdzie w spokoju walczyłbym o minimum Olimpijskie. Niestety warunki atmosferyczne i moja wtopa w rzucie dyskiem nie pozwoliła mi na to. 

Ale spokojnie nie poddaje się! 

Mamy 20 Maja i sezon dopiero się zaczyna. A ja czuje się w życiowej formie i będę walczył do końca, o to żeby wystartować w Paryżu. 

Teraz czekają mnie starty w konkurencjach indywidualnych, które pozwolą mi na złapanie pewności siebie i odpalenie petardy 22-23 czerwca w Ratingen. To jeden z najlepszych meetingów w wieloboju na Świecie i ostatnia szansa na zrobienie minimum. A że ja lubię mieć LAST CHANCE to dam z siebie wszystko, żeby skończyło się to pozytywnie????

 

Ps: Dzięki mojej ekipie, która przyjechała na mój start i rozkręciła atmosferę na pustym stadionie w Warszawie, kocham Was.

Jak czytamy na stronie plza.pl ambicją Pawła Wiesiołka – głównego faworyta rywalizacji w dziesięcioboju – było uzyskanie wyniku na poziomie co najmniej 8000 punktów. Taki rezultat dawałby mu szansę kwalifikacji do czerwcowych mistrzostw Europy w Rzymie. Po pierwszym dniu rywalizacji Polak miał ciągle szansę na taki rezultat. W sobotę mimo niesprzyjających warunków pogodowych – silny wiatr w twarz miał wpływ między innymi na wynik w biegu na 100 metrów, czyli pierwszej wielobojowej konkurencji – zgromadził 4086 punktów. Niestety podczas niedzielnej odsłony nie zbliżył się w poszczególnych odsłonach rywalizacji do rezultatów potrzebnych, aby uzyskać założony cel. Mistrzostwa skończył ze złotym medalem, ale na koncie po dziesięciu wielobojowych konkurencjach zgromadził 7519 punktów. Pod nieobecność Rafała Horbowicza, drugiego najlepszego obecnie polskiego wieloboistę, srebrny medal zdobył Artur Brzeziński (7108 pkt.), a brąz Oliwier Przybylski (6812 pkt.). Brzeziński został także mistrzem Polski w kategorii U23.

Gratulujemy Pawłowi zwycięstwa na stadionie imienia Zygmunta Szelesta i trzymamy kciuki za dobry start w Ratingen!

 

 

fot. Facebook Paweł Wiesiołek 

inf. pzla.pl , Facebook 

autor: J K

Tagi: #Paweł Wiesiołek #Mistrzostwa Polski #PZLA

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy