REKLAMA

Data publikacji: 14 mar 2020

OSZUŚCI ATAKUJĄ - PRZEKRĘT NA BANK. PKO OSTRZEGA

OSZUŚCI ATAKUJĄ - PRZEKRĘT NA BANK. PKO OSTRZEGA

„Informujemy iż zgodnie z spec ustawą dotyczącą koronawirusa Państwa środki na rachunku zostają przekazane do rezerw krajowych NBP. Zaloguj się aby zatrzymać 1000 PLN’”. Uaktywnili się kolejni oszuści, którzy wykorzystują wyjątkową sytuację w kraju w związku koronawirusem. Bank PKO BP ostrzega swoich klientów.

Bank PKO BP informuje o próbach oszustwa na swoich profilach społecznościowych Facebook i Twitter. Sms wygląda wiarygodnie, dlatego też ważne, aby jak najwięcej osób ostrzec przed oszustwem. Informacja wysyłana sms-em jest fałszywa, a link kieruje do strony podstawionej przez oszustów. Prosimy nie klikać w link i skasować wiadomość.

W przypadku kliknięcia w link bank prosi o pilny kontakt z infolinią pod numerem 800302302.

Oszuści nie znają granic i niezależnie od sytuacji korzystają na ludzkich słabościach a aktualnie na strachu przed koronawirusem. Przypominamy również o apelach policji. Oszuści aktualnie oferują też cud-herbatki , które rzekomo wyleczą wirus. Policja przestrzega przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które wykorzystując epidemię koronawirusa oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa. Oferują je w Internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem. 

Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek.

Foto: Facebook PKO BP

Tagi: #FACEBOOK #fałszywy sms #koronawirus #oszustwa #PKO #PKOBP #policja ostrzega #twitter

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy