REKLAMA

Data publikacji: 24 lut 2023

OSP Lipniki i OSP Przewodowo otrzymają nowe wozy strażackie

OSP Lipniki i OSP Przewodowo otrzymają nowe wozy strażackie

W środę, 22 lutego br. wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które w 2023 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dzięki tym środkom do strażaków ochotników z całego kraju trafi 675 nowych pojazdów z czego 71 do województwa mazowieckiego. Dwa wozy strażackie otrzymają jednostki działające na terenie powiatu pułtuskiego.

Dofinansowanie z rządowych funduszy zaowocuje zakupem samochodu ratowniczo-gaśniczego lekkiego dla OSP Lipniki Stare w gminie Pułtusk i średniego dla OSP Przewodowo w gminie Gzy. To ogromne wsparcie, dzięki któremu druhowie szybciej dotrą do miejsca wypadku czy pożaru.

Na terenie Lipnik Starych działa jeden z największych w kraju zakład przetwórstwa drewna, który zatrudnia około 700 osób w większości z terenu powiatu pułtuskiego, w tym również z Lipnik. Mimo, iż zakład jest wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia przeciwpożarowe, to samochod ratowniczo-gaśniczy którym będzie dysponowało OSP Lipniki dodatkowo poprawi bezpieczeństwo w przypadku ewentualnych incydentów. W przypadku zagrożenia pożarowego liczy się bowiem jak najszybsza reakcja a to własnie jednostki OSP są najczęściej pierwsze na miejscach zdarzeń, z powodu najbliższej lokalizacji.

Sprzęt, który jeszcze w tym roku trafi do 675 jednostek OSP w całym kraju pozwoli na skuteczne ratowanie życia oraz mienia lokalnej społeczności. Jest podstawą pracy strażaków.

Ochotnicze Straże Pożarne w tym roku zostaną także wyposażone w inny sprzęt strażacki. Na ten cel z rządowych funduszy zostanie przeznaczone 236 milionów złotych. Pozwoli to na zakup m.in.:

  • środków ochrony osobistej (mundury, hełmy, buty ochronne);
  • sprzętu łączności, uzbrojenia (pilarki do drewna i metalu);
  • sprzętu ratowniczo-gaśniczego (pompy, węże).

KTÓRE JEDNOSTKI OTRZYMAJĄ NOWE WOZY STRAŻACKIE? KLIKNIJ I SPRAWDŹ:

Opr. na podstawie informacji www.gov.pl

Tagi: #MSWiA #nowe wozy strażackie #OSP #OSP Lipniki Stare #OSP Przewodowo #straż pożarna

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy