REKLAMA

Data publikacji: 7 cze 2021

Okradły 74-latkę z Pułtuska. Podawały się za pracowników wodociągów

Okradły 74-latkę z Pułtuska. Podawały się za pracowników wodociągów

Do seniorki zapukały dwie kobiety podające się za pracowników wodociągów. Mieszkanka Pułtuska wpuściła je do swojego mieszkania i została okradziona.

Kilka dni temu na terenie Pułtuska do drzwi seniorki zapukały dwie kobiety podające się za pracowników wodociągów. 74-letnia kobieta nie podejrzewała, że może być to oszustwo. Kobiety wykorzystując nieuwagę seniorki, splądrowały jej mieszkanie, z którego ukradły cztery złote pierścionki oraz pieniądze. Pułtuscy policjanci prowadzą czynności mające na celu zatrzymanie osób, które dokonały tego przestępstwa.

Oszuści chwytają się różnych sposobów, by wyłudzić od nas pieniądze. Często są to metody funkcjonujące od lat w niezmienionej formie. Tak też było w tym przypadku.

Po raz kolejny Policja apeluje o ostrożność. Prośba ta kierowana jest zarówno do seniorów, których na swój cel często biorą przestępcy, jak i do osób młodszych. Ważne, aby rozmawiać ze swoimi rodzicami, dziadkami, członkami rodziny, znajomymi czy sąsiadami. Często informacja o sposobie działania oszustów usłyszana od bliskiej osoby okazuje się skuteczniejsza. Dotyczy to także oszustw metodą "na policjanta" czy "na wnuczka".

Upewnijmy się, że nikt z bliskich nam seniorów nie wręczy gotówki nieznajomemu, nie przeleje pieniędzy na nieznane konto, czy nie wyrzuci ich przez okno. Wyjaśnijmy, że ani policja, ani prokuratura nie wysyłają nieznanych kurierów po pieniądze, nie żądają wpłaty by ktoś uniknął aresztowania, nie wciągają w akcje zatrzymywania przestępców. Ważne, aby seniorzy mieli z nami kontakt i zapewnienie, że w każdej wątpliwej sytuacji mogą do nas zadzwonić.

Jeśli ktoś próbuje nas oszukać, należy koniecznie przekazać taką informację do odpowiedniej instytucji. Sprawdzajmy, czy osoby podające się za pracowników różnych instytucji: wodociągów, spółdzielni itp. naprawdę nimi są.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy powiadomić Policję.

Opr. na podstawie informacji mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk/ www.mazowiecka.policja.gov.pl.

Tagi: #na sygnale #oszustwo #oszystwo na pracownika wodociągów #Policja #policja ostrzega #senior

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy