REKLAMA

Data publikacji: 12 mar 2020

OGRANICZ WIZYTY W URZĘDACH - NOWE ZALECENIA

OGRANICZ WIZYTY W URZĘDACH - NOWE ZALECENIA

W urzędach na terenie powiatu pułtuskiego wprowadzane są środki ostrożności. Rekomenduje się załatwianie wszelkich spraw drogą telefoniczną. Minister Zdrowia zaleca, iż pracownicy w miarę możliwości powinni pracować zdalnie. 5 tys. zł kary za złamanie kwarantanny. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię koronawirusa a w Polsce zostanie dzisiaj wydane rozporządzenie Ministra Zdrowia dotyczące wystąpienia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. Liczba pacjentów z potwierdzonym koronawirusem wzrosła w Polsce do 51 w tym jedna osoba zmarła (stan na na 12 marca br. godz. 16:00)

Za złamanie kwarantanny grozi kara finansowa do 5 tys. zł.

- informuje szef KPRM Michał Dworczyk.

Za złamanie kwarantanny grozi kara finansowa do 5 tys. zł.

- informuje szef KPRM Michał Dworczyk.

NOWE ZALECENIA

Starostwo Powiatowe w Pułtusku oraz Urząd Miejski w Pułtusku wydały komunikaty, w których zalecają do minimum ograniczenie wizyt w urzędach. Zalecają kontakt telefoniczny, pocztą elektroniczną, bądź załatwianie spraw przez internet.

Główny Inspektor Sanitarny apeluje, aby czas wolny od zajęć lekcyjnych nie stanowił pretekstu do zintensyfikowania kontaktów towarzyskich. To czas mądrych wyborów zdrowotnych.
Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższy. Zachowujmy się odpowiedzialnie.

Do 29 marca podczas mszy znak pokoju należy przekazywać bez podawania rąk, należy powstrzymać się od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie - to zalecenia Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Zaleciła też rezygnację z napełniania kropielnic wodą święconą. Rekomenduje również biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej do 29 marca m.in. osobom w podeszłym wieku i z objawami infekcji.

Prezydent Andrzej Duda zwrócił się z prośbą do przedstawicieli sektora finansowego o stworzenie warunków do zawieszenia spłacania kredytów na okres co najmniej kilku miesięcy.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną, Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje wstrzymanie lub znaczne ograniczenie odwiedzin w szpitalach. Jednocześnie zaleca się odwołanie wizyt przedstawicieli handlowych i medycznych w szpitalach.

PAMIĘTAJ O CZĘSTYM MYCIU RĄK

opr. na podst. info pras. GIS, MZ, NFZ.

Tagi: #jak zapobiegać #koronawirus #Polska

REKLAMA

miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy