REKLAMA

Data publikacji: 12 paź 2023

Od jutra rusza remont budynku koszar! Dziś przekazano klucze wykonawcy

Od jutra rusza remont budynku koszar! Dziś przekazano klucze wykonawcy

Dziś (12.10.23 r.) w Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pułtusku, odbyło się spotkanie, na którym podpisano protokół przekazania placu budowy. Teren na którym znajduje się budynek koszar przy al. Tysiąclecia 2A został przekazany przez inwestora - Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową Północne Mazowsze Sp. z o.o. wykonawcy - firmie RENEWAL ART Sp. z o.o.

Od jutra wykonawca może rozpocząć zadanie pn. „Odbudowa, przebudowa i nadbudowa budynku koszarowego wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynek mieszkalno-usługowy przy al. Tysiąclecia 2A w Pułtusku”.

Na spotkaniu obecni byli m.in: minister Henryk Kowalczyk, Prezes SIM Północne Mazowsze Roman Niesiobędzki, Prezes Firmy Renwal Art Krzysztof Furmanek, Burmistrz Miasta Pułtusk Wojciech Grzegorczyk, Za-ca Burmistrza Miasta Pułtusk Mateusz Miłoszewski, Przewodniczący Rady Gminy Pułtusk Ireneusz Purgacz, Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Nalewaj, Radny Rady Miejskiej w Pułtusku Michał Kisiel oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Pułtusku i pracownicy reprezentujący firmę RENEWAL Art.

W budynku powstaną 63 mieszkania:
– 1 pokojowe – 9 szt. – 288 m2
– 2 pokojowe – 38 szt. – 1 574 m2
– 3 pokojowe – 14 szt. – 779 m2
– 4 pokojowe – 2 szt. – 146 m2
razem: 63 szt. – 2 787 m2 p.u.m.
POWIERZCHNIE WSPÓLNE: – komunikacja – 784 m2 p.u. – pomieszczenia techniczne- 76 m2 POWIERZCHNIA USŁUGOWO-BIUROWA parter – 461 m2
ŁĄCZNA POWIERZCHNIA UŻYTKOWA BUDYNKU – 4 108 m2

Dofinansowanie na realizację inwestycji w znacznej części pochodzi ze środków Rządowych: 

- Bank Gospodarstwa Krajowego z siedzibą w Warszawie - 15 474 601,33 zł

- Krajowy Zasób Nieruchomości z siedzibą w Warszawie - 1 889 936,74 zł

- Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Północne

Mazowsze i Gmina Pułtusk - 8 498 867,94 zł

W drugiej części spotkania wszyscy udali się na plac budowy, aby zobaczyć stan obecny budynku.

Budynek jest mocno zdewastowany, niestety od dłuższego czasu nie posiada on pokrycia dachowego, co w znaczący sposób wpływa na koszt jego remontu.

Wykonawca, prezes firmy Renewal Art uspokaja, że poradzi sobie z wszelkimi trudnościami ponieważ ma za sobą już bardzo wiele tego typu inwestycji. Owoce prac poznamy już za 18 miesięcy.

autor: J K

Tagi: #koszary #Pułtusk #SIM

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy