REKLAMA

Data publikacji: 2 lip 2024

Od gabinetu po profesjonalne centrum terapeutyczne - wywiad z Małgorzatą Chimkowską z Senso - Logo

Od gabinetu po profesjonalne centrum terapeutyczne - wywiad z Małgorzatą Chimkowską z Senso - Logo

,,Wspieranie rozwoju dzieci to moja pasja. Ta praca każdego dnia przynosi radość, satysfakcję i sukces” - mówi Małgorzata, właścicielka Centrum Terapeutycznego SENSO - LOGO w Pułtusku. Zapraszamy do wywiadu poświęconego wielkiej pasji, która przerodziła się w centrum terapeutyczne. Z Małgorzatą Chimkowską podczas uroczystości związanej z Jubileuszem 5-lecia Senso - Logo rozmawiał Jan Kisiel.

Jan Kisiel: Skąd wziął się pomysł otwarcia centrum terapeutycznego?

Małgorzata Chimkowska: Odkąd sięgam pamięcią, zawsze chciałam stworzyć takie miejsce, w którym będę mogła wykorzystać swoją wiedzę, by pomagać innym. Inspiracją do powstania gabinetu było zakończenie pracy w centrum terapeutycznym p. A. Kaczyńskiej, która jako pierwsza uwierzyła w moje możliwości. Marzyłam o tym, by kiedyś otworzyć własny gabinet i udało się! Dziś moje ukochane Senso - Logo obchodzi piąte urodziny!

 

Jak to wszystko się zaczęło?

Na początku był jeden gabinet terapeutyczny, ale pacjentów wciąż przybywało. W ciągu niespełna dwóch lat funkcjonowały już trzy takie gabinety. W 2021 roku podjęłam decyzję o poszerzeniu składu terapuetów i przekształceniu gabinetu w Centrum Terapeutyczne Senso - Logo, które aktualnie mieści się na ulicy Świętojańskiej 8.

 

Jakie usługi oferuje Centrum Terapeutyczne Senso - Logo?

Obecnie w Senso - Logo prowadzimy terapię neurologopedyczną, logopedyczną, pedagogiczną, surdopedagogiczną, terapię ręki, integracji sensorycznej oraz terapię karmienia i wybiórczości pokarmowej. Wśród naszej załogi są również psycholog, terapeuta dzieci z autyzmem i w spektrum autyzmu, oligofrenopedagog, fizjoterapueta oraz trenerzy TUS (Treningu Umiejętności Społecznych). Współpracujemy również z innymi specjalistami - laryngolog, osteopata, neurolog, ortodonta itp.

Dlaczego wspomaganie rozwoju dziecka jest takie ważne?

Każdy z nas chce dobrze czuć się i spełniać w rolach społecznych. Wcześniej postawiona diagnoza, a następnie indywidualnie dobrana terapia pozwolą wyeliminować ewentualne obniżenia w rozwoju dziecka. Takie działanie pozytywnie wpłynie na procesy poznawcze i możliwość uczenia się, co przełoży się w przyszłości na osiągnięcia społeczne i zawodowe. Warto zatem wspomagać rozwój dziecka już w początkowych latach życia, by cieszyć się jego sukcesami. 

 

Jaka jest idea wytaczająca kierunek działań Centrum Terapeutycznego Senso - Logo?

Są dwie takie myśli przewodnie. Pierwsza - najważniejszy jest ZESPÓŁ. Sama nie byłabym w stanie prowadzić Centrum na tak wysokim poziomie. Każda osoba z naszej załogi jest bardzo ważna. Począwszy od pań recepcjonistek poprzez wszystkich specjalistów, aż po dzieci i rodziców. To Oni wszyscy tworzą Senso - Logo.

Druga to WSPÓŁPRACA, czyli holistyczne podejście do pacjenta. W naszym centrum nie zamykamy się każdy w swojej profesji. Działamy wspólnie dla dobra pacjenta. Konsultujemy się między sobą, wymieniamy wiedzą i spostrzeżeniami. Razem układamy plan terapii i monitorujemy jej efekty. Pomagamy sobie we wszystkich aspektach pamiętając o tym, że każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Takie postępowanie gwarantuje efektywną, skuteczną terapię.

 

Czego można Wam życzyć na kolejne 5 lat? 

Kolejnych tak owocnych lat i dalszego rozwoju firmy. Niech progi Senso - Logo goszczą jeszcze więcej uśmiechniętych twarzy zadowolonych rodziców, którzy uzyskali pomoc i wsparcie dla swoich pociech. Powodzenie w terapii naszych pacjentów jest sukcesem każdej z nas. 

 

I takie życzenia proszę przyjąć od naszej redakcji. Na koniec proszę powiedzieć gdzie można śledzić Wasze działania? W jaki sposób można się z Wami skontaktować? 

Zapraszamy do kontaktu pod numerem tel. 734 045 452 (recepcja) oraz 510 255 880. 

Obserwować nas można na Facebooku i TikToku 

Link do profilu na fb:

https://www.facebook.com/Sensologomalgorzatachimkowska 

 

Link do profilu na TikTok:

https://www.tiktok.com/@centrumsensologo8?_t=8ne1C7x2fDN&_r=1

 

 

 

Fotorelacja z wydarzenia z okazji 5-lat funkcjonowania Senso - Logo

autor: J K

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy