REKLAMA

Data publikacji: 26 lut 2024

Obwodnica Pułtuska. Opóźnienia w budowie? -wykonawca z roszczeniami

Obwodnica Pułtuska. Opóźnienia w budowie? -wykonawca z roszczeniami

Na tę inwestycję mieszkańcy Pułtuska czekają już od dawna. Niesety budowa obwodnicy może się przedłużyć. Powodem są roszczenia, które wykonawca zgłosił do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Oczekuje on wydłużenia czasu na ukończenie lub dodatkowych środków finansowych – mówi rzeczniczka mazowieckiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska w radiu RDC.

Projektowana obwodnica Pułtuska jest całkowicie zlokalizowana w województwie mazowieckim, powiecie pułtuskim w obrębie gminy wiejskiej Pokrzywnica i gminy miejsko-wiejskiej Pułtusk. Początek obwodnicy zlokalizowano na istniejącej drodze krajowej nr 61 w km ok. 52+700 w miejscowości Łubienica Superunki położonej na południe od Pułtuska, następnie ominie miasto od strony zachodniej i włączy się do istniejącej drogi krajowej nr 61 w km ok. 69+170, w miejscowości Lipa położonej na północ od miasta. Planowany termin zakończenia prac to marzec 2025 roku jednak termin ten moze się zmienić.

Obecnie w procedowaniu są roszczenia wykonawcy, który oczekuje wydłużenia czasu na ukończenie lub dodatkowych środków finansowych. Termin umowy może zostać przesunięty w sytuacji, gdy wykonawca uzasadni, że w czasie realizacji umowy nastąpiły okoliczności, na które nie miał wpływu, a uniemożliwiły mu one prowadzenie robót.

Obecnie przeprowadzane są m.in roboty przy obiektach mostowych.

Trwają prace na 7 z 16 obiektów mostowych. Kontynuowane są roboty związane z wycinką, odhumusowaniem, przebudową kolizji i robotami ziemnymi.

Obiekty inżynierskie zaplanowane w inwestycji:

4 mosty zintegrowane z przejściami dla zwierząt dużych,

2 wiadukty w ciągu obwodnicy,

8 wiaduktów drogowych,

1 przejście dla zwierząt średnich zintegrowane z ciekiem,

1 kładka pieszo-rowerowa nad obwodnicą,

6 przepustów dla płazów,

budowa przepustów pod obwodnicą, łącznicami i innymi drogami.

 

Obwodnica Pułtuska powstaje w ramach Rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

 

źródło cytatów: www.rdc.pl

autor: J K

Tagi: #obwodnica pułtuska

REKLAMA

miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy