REKLAMA

Data publikacji: 3 sie 2020

Obaj uczestnicy zdarzenia stracili prawo jazdy

Obaj uczestnicy zdarzenia stracili prawo jazdy

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w piątek na terenie gminy Świercze. Rażące zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym spowodował 34-letni mieszkaniec Pułtuska. Jego nierozważna jazda doprowadziła do fakultatywnego zatrzymania prawa jazdy. Uprawnienia stracili obaj kierowcy. Kierowca drugiego auta był pod wpływem alkoholu.

W piątek, po godz. 19:00 patrol Wydziału Ruchu Drogowego został zadysponowany do zdarzenia drogowego w miejscowości Klukowo, na terenie gm. Świercze. Z ustaleń wynikało, że kierujący samochodem marki Audi, będąc na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki VW Passat. Siła uderzenia była tak mocna, że jeden z pojazdów wypadł z drogi. Na szczęście uczestnicy nie odnieśli poważnych obrażeń.  

Funkcjonariusze wykonujący czynności na miejscu zdarzenia, z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego podjęli decyzję o fakultatywnym zatrzymaniu prawa jazdy sprawcy – 34-letniemu pułtuszczaninowi. Sporządzili, również dokumentację ze zdarzenia drogowego, która razem z wnioskiem o ukaranie trafi do sądu. W trakcie pojawiły się wątpliwości co do kierowania drugim pojazdem. Szybko jednak zostały „rozwiane” przez funkcjonariuszy – którzy ustalili, że podający się początkowo za pasażera Volkswagena był jego kierującym. Mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie – w konsekwencji uprawnienia 55-latka również zostały zatrzymane.

Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie ostrożności na drogach.

Pamiętajmy, że jadąc pod wpływem alkoholu zagrażamy swojemu bezpieczeństwu oraz pasażerów, a także bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego a widząc zagrożenie jakim jest pijany kierowca – stanowczo reagujmy!

Przypomnijmy!  Kodeks drogowy przewiduje przypadki, gdy zatrzymanie prawa jazdy jest:

-obowiązkowe (na przykład wtedy, gdy kierowca jest w stanie nietrzeźwości albo po użyciu alkoholu),

- albo fakultatywne (uznaniowe, czyli sytuacje zależne od oceny i decyzji policjanta).

Następnie policja przesyła do właściwego miejscowo sądu, bądź Prokuratury,  wniosek o ukaranie wraz z wnioskiem o orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów na określony czas.


 

Opr. podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku/PułtuskNews/foto KPP Pułtusk

Tagi: #Pokrzywnica #Policja #Pułtusk #utrata prawa jazdy #wypadek #wypadek w Klukowie

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy