REKLAMA

Data publikacji: 16 lut 2023

Nowe atrakcje na zamkowym placu zabaw!

Nowe atrakcje na zamkowym placu zabaw!

Dom Polonii w Pułtusku na Facebooku informuje o nowych atrakcjach dla dzieci. Chodzi o ogromny drewniany statek oraz piętrowy domek.

Na zamkowym Facebooku możemy przeczytać:

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” ???

Dziś na zamkowym placu zabaw ? rozpoczęły się prace montażowe unikatowych zabawek z drewna świerkowego:

? to ogromny drewniany statek ,,Korab", wzorowany na statkach, które spławiały zboże do Gdańska szlakiem wodnym Króla Stefana Batorego, który prowadził przez Pułtusk aż do Niemna. Statek jest wykonany w większości z drewna świerkowego.

? duży, piętrowy domek z tarasem i zjeżdżalnią, wyposażony w elementy do zabawy interaktywnej.

?dodatkowo zostały zakupione nowe ławki i kosze na śmieci, a także elementy do wymiany części siedzisk w Amfiteatrze Zamkowym.

ℹ️ Dom Polonii w Pułtusku realizuje projekt konkursowy  pt. "Drewno jest z lasu", którego organizatorem jest Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne - Lasy Państwowe Centrum Informacyjne Lasów Państwowych. Konkurs dofinansowany jest ze środków Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Już w grudniu 2022 r.  zostały zakupione drewniane zabawki, które obecnie są montowane.

?? Na co dzień z placu zabaw korzysta duża liczba dzieci, a to za sprawą tego, że aktualnie w Domu Polonii przebywa duża grupa dzieci Uchodźców z Ukrainy i dzieci polskich z Kazachstanu. Plac zabaw jest przede wszystkim miejscem spotkań dzieci z Pułtuska, miejscem publicznym, z którego każde dziecko może skorzystać.

? Po zakończeniu wszystkich prac montażowych, plac zabaw zostanie ponownie uruchomiony, o czym poinformujemy Państwa za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych.

autor: J K

Tagi: #Dom Polonii #Hotel Zamek Dom Polonii w Pułtusku #Plac zabaw #Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy