REKLAMA

Data publikacji: 13 cze 2020

Niepokojące zachowania na rzece Narew- Apel o rozwagę

Niepokojące zachowania na rzece Narew- Apel o rozwagę

Pułtuskie WOPR zwraca się z apelem do wypoczywających nad rzeką Narew o zachowanie bezpieczeństwa.

Temperatura powietrza skłania nas do zażywania kąpieli wodnych. Pamiętajmy! wybierajmy miejsca strzeżone przez ratowników. Kąpielisko nad rz. NAREW w Pułtusku prawdopodobnie zostanie uruchomione 27 czerwca . Do tego dnia prosimy o rozwagę i nie łamanie zasad:

1. Nie wchodź do wody po spożyciu alkoholu,

2. Pływają tylko w miejscach wyznaczonych i pod nadzorem ratowników,

3. Cały czas prowadź obserwację swoich dzieci,

4. Wchodź do wody powoli i schładzaj swoje ciało stopniowo.

Podczas naszych obserwacji i patroli bardzo niebezpieczną sytuacją na którą zwracamy uwagę jest wchodzenie i wpływanie w szlak żeglowny co zdarza się bardzo często i w takiej sytuacji jest bardzo łatwo o wypadek. Szlak żeglowny to nie jest miejsce wyznaczone do kąpieli. Jeszcze raz apelujemy do korzystających z uroków naszej rzeki o zachowanie bezpieczeństwa nad wodą.

Pamiętaj! korzystając ze sprzętu wodnego należy zakładać kamizelkę asekuracyjną lub ratunkową i nie przekraczać dozwolonej liczby osób jaka może z tego sprzętu korzystać. Jeśli rowerek wodny jest dla 4 osób, a pływa na nim 6 osób bez kamizelek asekuracyjnych "kapoków" to sami prosimy się o nieszczęście. Trzeba naprawdę sporych umiejętności pływackich by dać sobie radę z nurtem rzeki NAREW. DLATEGO NIE "IGRAJMY Z WODĄ"

Mariusz Mroziewicz Prezes WOPR w Pułtusku

REKLAMA

miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy