REKLAMA

Data publikacji: 15 mar 2023

Niemcy poszukują rodzin, które ugoszczą pułtuszczan w Ganderkesee

Niemcy poszukują rodzin, które ugoszczą pułtuszczan w Ganderkesee

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, które udało się ustalić naszej redakcji, podczas wizyty przedstawicieli miasta partnerskiego Ganderkesee z okazji Dni Patrona św. Mateusza, pułtuszczanie zostali zaproszeni na rewizytę. Oprócz przedstawicieli urzędu miejskiego do Niemiec mają pojechać również mieszkańcy. Aby poznać kulturę i zobaczyć jak wygląda prawdziwe życie w Ganderkesee, pułtuszczanie zamieszkają na czas pobytu w domach osób prywatnych. W związku z tym gazeta opublikowała komunikat, w którym zachęca mieszkańców do przyjęcia gości z Polski w swoich mieszkaniach:

W letni weekend karnawałowy spodziewanych jest również wielu gości z Pułtuska, partnerskiego miasta Ganderkesee w Polsce. W tym celu społeczność poszukuje teraz rodzin goszczących

- informacja z www.dk-online.de (tłum. Google).

Ostatnim razem o Ganderkesee było głośno, kiedy przy placu Józefa Piłsudskiego pojawił się Ganter, czyli kolorowy gąsior, o czym więcej pisaliśmy w artykule:

Czy pułtuszczanie również zabiorą na rewizytę figurę symbolizująca Pułtusk? Tego nie wiemy, choć pomysłów na zwierzaka symbolizującego nasze miasto znalazłoby się całkiem sporo. Zachęcamy czytelników do dzielenia się swoimi pomysłami pod postem na Facebooku.

fot. Gmina Ganderkesee/ Hauke Gruhn

źródło: www.dk-online.de

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy