REKLAMA

Data publikacji: 11 lip 2020

NIEBEZPIECZNIE NA DROGACH, ZALANE ULICE, POWALONE DRZEWA. STRAŻACY WALCZĄ ZE SKUTKAMI BURZY

NIEBEZPIECZNIE NA DROGACH, ZALANE ULICE, POWALONE DRZEWA. STRAŻACY WALCZĄ ZE SKUTKAMI BURZY

Strażacy usuwają skutki burzy, która dzisiaj przeszła nad Mazowszem i nad powiatem pułtuskim. Do chwili obecnej, jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku odnotowano w powiecie 8 zdarzeń spowodowanych silnym wiatrem i ulewami. Miejscami było bardzo niebezpiecznie a jeden z kierowców w ostatniej chwili uniknął skutków zderzenia z drzewem łamanym przez silny wiatr.

Zalane zostały dwie ulice na terenie Pułtuska oraz niektóre sklepy na terenie centrum handlowego Vendo Park. Trwa akcja wypompowywania wody z zalanej ul. Sosnowej. Strażacy OSP Obryte i JRG Pułtusk usuwali powalone drzewa na ul. Nadnarwiańskiej i ul. Bartodziejskiej.

Bardzo niebezpiecznie było na drodze 618 Wyszków-Pułtusk-Gładczyn. W ostatniej chwili kierowca ciężarówki uniknął zderzenia z drzewem, które w wyniku silnego wiatru łamało się w stronę drogi. O godz. 20:00 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pniewie wyjechały do usunięcia powalonych drzew, które stwarzały zagrożenie dla kierowców na drodze 618 Wyszków-Pułtusk-Gładczyn. O akcji strażacy informują na swoim profilu społecznościowym Facebook.

Połamane drzewa strażacy z poszczególnych jednostek usuwali również w Gładczynie Rządowym i na drodze od Pułtuska w kierunku Grabówca.

Mazowiecka Straż Pożarna na Twitterze informuje: w związku z przejściem burz na terenie woj. mazowieckiego do godz.19:00 zarejestrowano 146 zgłoszeń dotyczących silnego wiatru oraz podtopień budynków i ulic. Najwięcej zgłoszeń: Warszawa 32, Płock 12, Mława 11, Płońsk 9, Ostrołęka 9, Legionowo 9.

Raport po godz. 22:00 na Mazowszu:

Do godz.22:00 straż pożarna odebrała 260 zgłoszeń dotyczących silnego wiatru oraz podtopień. Obecnie realizowanych jest 80 interwencji. Najwięcej zgłoszeń Warszawa 44, Mława 25, Płock 20. Odnotowano 7 uszkodzeń budynków (Twitter Mazowiecka Straż Pożarna)

Apelujemy o ostrożność na drogach. Aura jest wyjątkowo groźna a strażaków w całym regionie czeka ciężka noc w walce o nasze bezpieczeństwo.

Opr. na podst. info pras. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku, Mazowiecka Straż Pożarna Twitter, OSP Pniewo Facebook/ Foto OSP Pniewo i OSP Obryte Facebook.

Dołącz do nas:

https://twitter.com/PultuskNews

Tagi: #burza #FACEBOOK #Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku #Mazowiecka Straż Pożarna #Mazowsze #OSP Pniewo #powalone drzewa #skutni burzy #straż #twitter #uwaga #zalane ulice

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy