REKLAMA

Data publikacji: 31 sty 2024

Nie unikną odpowiedzialności karnej

Nie unikną odpowiedzialności karnej

Osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości nie unikną odpowiedzialności karnej za swoje czyny. Ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać bądź ukrywać się osoby poszukiwane. Tylko w ciągu jednego dnia pułtuscy policjanci zatrzymali 2 poszukiwanych.

Policjanci z pułtuskiej komendy przeprowadzili działania mające na celu ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych i zatrzymania ich. W miniony weekend funkcjonariusze Wydziału Prewencji zatrzymali dwie osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego wydanego przez pułtuski sąd zatrzymali dwóch mieszkańców Pułtuska, w wieku 32 i 39 lat do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyźni najbliższe miesiące spędzą w zakładzie karnym.

Przypominamy, że podstawy policyjnych poszukiwań są różne. Sądy i prokuratury poza listami gończymi wydają często nakazy doprowadzenia, celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Statystyki potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie przeciągnąć w czasie, dlatego nie warto się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości.

 

Opr. na podstawie informacji podkom. Anny Kowalczyk KPP Pułtusk

Tagi: #przestępczość #Policja #Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy

Wydawca

JJStudio Jan Kisiel

tel. 515 754 361
kontakt.jjstudio@gmail.com

Redakcja

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news

Reklama oraz ogłoszenia

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news