REKLAMA

Data publikacji: 1 cze 2020

Nie tylko wypadki i kolizje - kronika strażacka

Nie tylko wypadki i kolizje - kronika strażacka

Od 25 do 31 maja strażacy z powiatu pułtuskiego wyjeżdżali wezwani na pomoc 11 razy.

25 maja

Jeden zastęp z OSP Świercze (5 ratowników) usunął plamę substancji ropopochodnej z drogi powiatowej w miejscowości Klukowo gm. Świercze.  

Jeden zastęp z JRG (5 ratowników) został zadysponowany do otwarcia mieszkania w Pułtusku na ulicy Warszawskiej. Po kilku próbach nawoływania, drzwi otworzyła lokatorka, która nie potrzebowała udzielenia pomocy medycznej.  

27 maja

Jeden zastęp z OSP Winnica (4 strażaków) usunął plamę substancji ropopochodnej z drogi wojewódzkiej nr. 571 w miejscowości Golądkowo gm. Winnica.

28 maja

Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) zostały zadysponowane do otwarcia mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pułtusku na ul. Kombatantów. Po dostaniu się do mieszkania przez otwarty balkon zastano starszą kobietę leżącą na podłodze, która uskarżała się na ból prawej kończyny górnej i dolnej. Ratownicy udzielili kobiecie pomocy a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Obryte (5 ratowników) zostały zadysponowane do otwarcia mieszkania w miejscowości Cygany gm. Obryte. Po kilku próbach nawoływania, drzwi otworzył lokator, który nie potrzebował udzielenia pomocy medycznej.  

29 maja

Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i jeden zastęp OSP Pokrzywnica
(4 ratowników) usunął skutki kolizji samochodu osobowego w miejscowości Pokrzywnica.  W wyniku zjechania samochodu do przydrożnego rowu lekko poszkodowana została kierująca pojazdem. Po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego kobieta pozostała na miejscu zdarzenia. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była utrata panowania na pojazdem.

30 maja

Dwa zastępy z JRG (5 ratowników) usunęły plamę substancji ropopochodnej z drogi krajowej nr. 61 w miejscowości Kleszewo gm. Pułtusk.

Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Gzy ( 6 ratowników) usunęły skutki wypadku dwóch samochodów osobowych na drodze gminnej w miejscowości Kozłowo gm. Gzy. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie ostrożności przez jednego z kierowców.

31maja

Dwa zastępy z JRG (7 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego samochodu osobowego z motorem na drodze krajowej nr. 61 w miejscowości Kacice gm. Pułtusk. W wyniku zdarzenia poszkodowana została pasażerka motoru. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Dwa zastępy z JRG (5 ratowników) zostały zadysponowane do zaplątanego Jerzyka w drut przy rynnie jednej z kamienic w Pułtusku na ul. Piotra Skargi.

Jeden zastęp z OSP Świercze (6 ratowników) usunął skutki kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych na drodze gminnej w miejscowości Klukowo gm. Świercze. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Info pras. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku

Tagi: #Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku #straż #Straż Pożarna w Pułtusku

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy