REKLAMA

Data publikacji: 2 lip 2020

NADNARWIANKA POZNAŁA RYWALI! Kolejna ligowa reforma

NADNARWIANKA POZNAŁA RYWALI! Kolejna ligowa reforma

Aż trzy grupy będzie liczyła IV liga piłkarska na Mazowszu w sezonie 2020/21. Nadnarwianka została przydzielona do zestawienia ciechanowsko-płockiego. Pułtuszczan czeka 13 kolejek w rundzie jesiennej, która ma ruszyć 1 sierpnia. 

W ostatnich latach powracała idea stworzenia jednej grupy IV ligi dla całego województwa. W tej chwili należy ją odłożyć głęboko na półkę. Pandemia koronawirusa sprawiła, że rozgrywki w sezonie 2019/20 zostały przerwane. Wstrzymano spadki, zaliczono natomiast awanse z "okręgówek". To wywołało zaś "przeludnienie". 

W tej sytuacji prawo gry w IV ligach na Mazowszu ma aż 42 drużyny. Pierwotnie planowano podzielić je na dwie grupy po 21 ekip. Perspektywa 20 kolejek w rundzie jesiennej, gdzie cztery-pięć spotkań odbyłoby się w środę, zahamowała jednak te plany. 

MZPN podzielił zatem nie przez dwa, a przez trzy. W efekcie stworzono trzy grupy IV ligi: radomsko-siedlecką, warszawską i ciechanowsko-płocką. Pułtuszczan ulokowano w tej ostatniej. Rywalami Nadnarwianki będą: 
Wisła II Płock, Huragan Wołomin, KS Łomianki, Żyrardowianka, MKS Przasnysz, Hutnik Warszawa, KS Troszyn, Makowianka, Wkra Żuromin, Kasztelan Sierpc, Bzura Chodaków, Mławianka i Świt Staroźreby. 

Runda jesienna ma zacząć się 1 sierpnia, a zakończyć już 25 października. Tak wczesne zwieńczenie związane jest z obawą uderzenia drugiej fali koronawirusa.  

Autor: Mateusz Leleń

Tagi: #Mateusz Leleń #Nadnarwianka Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy