REKLAMA

Data publikacji: 28 lis 2022

Nabór o pomoc klęskową wydłużony do 30 listopada

Nabór o pomoc klęskową wydłużony do 30 listopada

Dobra wiadomość dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli złożyć wniosku. Zgodnie z zapowiedzią wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka termin naboru wniosków o wsparcie dla rodzin rolniczych, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w 2022 r. niekorzystnych zjawisk atmosferycznych został wydłużony do 30 listopada br.

Do 30 listopada przedłużono termin składania wniosków o tzw. pomoc klęskową - dla rodzin, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w ich gospodarstwach w 2022 r. szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi.

Weszło w życie znowelizowane rozporządzenie regulujące nowe zasady przyznawania pomocy klęskowej . Zmiany są następujące: nowy termin składania wniosków o pomoc oraz załączników do już złożonych dokumentów to 30 listopada 2022 r., obecnie są uznawane także inne niż kopie faktur dokumenty, na podstawie których wnioskodawca może wykazać sprzedaż produktów rolnych ze swojego gospodarstwa. Mogą to być również umowy sprzedaży, rachunki lub oświadczenia wnioskodawcy o dokonaniu takiej sprzedaży.

Oświadczenie wnioskodawcy o sprzedaży produktów rolnych z gospodarstwa, po wypełnieniu i podpisaniu przez ubiegającego się o wsparcie, stanowi załącznik do wniosku o pomoc, jako potwierdzenie wartości dokonanej sprzedaży. Po zalogowaniu się do aplikacji „zgłoś szkodę rolniczą 2022” można pobrać kalkulację albo protokół bezpośrednio na komputer czy urządzenie mobilne.

Przypominamy: jeden producent rolny nie ma możliwości otrzymania kalkulacji oraz protokołu jednocześnie. Ponadto z aplikacji można pobrać informacje o uprawach i szkodach w wyniku suszy.

Zwiększone zostały również, z 450 mln zł do 600 mln zł, środki na realizację tej pomocy.

Szczegółowe informacje o warunkach ubiegania się o pomoc i dokumenty dostępne są na stronie internetowejhttps://www.gov.pl/web/arimr/pomoc-dla-rodzin-w-zwiazku-z-niekorzystnymi-warunkami-atmosferycznymi-w-2022-r2.

Opr. na podstawie informacji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka/Biuro Poselskie Posła Henryka Kowalczyka

Tagi: #Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk #pomoc dla rolników #pomoc klęskowa #rolnictwo #rolnik #wicepremier Henryk Kowalczyk #wnioski #wsparcie dla rodzin rolniczych

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy