REKLAMA

Data publikacji: 17 lis 2023

,,Mówiąc książkami. W Czwórce odbyło się wyjątkowe spotkanie promujące czytanie.

,,Mówiąc książkami. W Czwórce odbyło się wyjątkowe spotkanie promujące czytanie.

W piątek 17.11.2023r w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku odbyło się ciekawe wydarzenia promujące czytanie.

„Mówiąc książkami” to tytuł kampanii społecznej promującej czytelnictwo. Pułtuska ,,Czwórka" gościła w swojej szkole członków fundacji “Odzyskaj Nadzieję” z Krakowa, która jest twórcą tego projektu. Spotkanie było podzielona na dwie części.

Pierwszą część spotkania - warsztaty pisania - poprowadził p. Maciej Tuora, dzięki któremu uczniowie, działający w szkolnej grupie teatralnej "Niebanalni", z klas 4 - 7 mieli okazję poznać tajniki pisania oraz w praktyce poczuli się jak prawdziwi literaci.

W drugiej części wydarzenia uczniowie poznali Monikę Śliwińską - dziennikarkę i redaktorkę, autorkę książki "Muzy Młodej Polski" (2004), uhonorowanej Nagrodą Klio oraz „Panny z „Wesela”. Siostry Mikołajczykówny i ich świat”. Ostatnia z nich przyniosła autorce nominację do Nagrody Literackiej Nike 2021 oraz Kryształową Kartę Polskiego Reportażu.

,,Czujemy się zaszczyceni, że fundacja “Odzyskaj Nadzieję” zrealizowała ten projekt w naszej szkole i opowiedziała o terapeutycznej mocy książek. Dziękujemy p. Monice Śliwińskiej, p. Maciejowi Tuora, pp. Sylwii i Marcinowi Baryckim, p. Karolinie Waś za umożliwienie naszym uczniom przeżycia wspaniałej przygody z pisaniem."

- czytamy na Facebooku Szkoły Fotorelacja z wydarzenia.

Fot. Facebook Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku

autor: J K

Tagi: #Mówiąc Książkami #Odzyskaj Nadzieję #Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy