REKLAMA

Data publikacji: 6 lip 2024

Most Benedyktyński w Pułtusku. Postępy prac z lotu ptaka

Most Benedyktyński w Pułtusku. Postępy prac z lotu ptaka

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024 znalazły się Inwestycje Gminy Pułtusk, których zakres obejmuje przebudowę odcinka ul. Benedyktyńskiej wraz z rozbudową mostu oraz przebudowę ul. Marii Skłodowskiej – Curie.

Realizację zaplanowano na lata 2024-2025 a całkowity koszt planowanych robót wynosi: 4. 992 239,48 zł. Wysokość dofinansowania to aż 3.998.791,58 zł. co stanowi 80% kosztów kwalifikowanych zadania.

 

Przebudowa mostu rozpoczęła się 8 kwietnia 2024r i według informacji dostępnych na stronie Miasta Pułtusk potrwa do jesieni.

Jak będzie wyglądał nowy most?

 

Zakres robót obejmuje rozbiórkę istniejącej konstrukcji, rozbiórkę skarp i schodów. Nawierzchnia jezdni o szerokości 6,05 m zostanie wykonana z kostki kamiennej. 

Szerokość jezdni pozostanie taka, jak była, natomiast chodniki ulegną znacznemu poszerzeniu. Na samym moście mają niewiele ponad metr. Chodniki po jednej i drugiej stronie będą miały trzy metry. Będzie to istotny element poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych, bo teraz to nawet trudno jest tam się minąć.

Prezentujemy zdjęcia z drona, które wykonał dla naszego portalu Michał Rzemek. 

 

Źródło inf. www.pultusk.pl, RDC

autor: J K

Tagi: #most

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy