REKLAMA

Data publikacji: 7 cze 2024

Młode Orły Nadnarwianki żegnają byłego zawodnika

Młode Orły Nadnarwianki żegnają byłego zawodnika

"Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ŚP. MATEUSZA SITKA byłego zawodnika zawodnika Młodych Orłów Nadnarwianki, wychowanka WKS Rząśnik, który na boisku wyróżniał się pracowitością i nieustępliwością. Żegnamy dobrego kolegę, przyjaciela, który był zawsze serdeczny i pomocny"  - czytamy na stronie Młodych Orłów Nadnarwianki Pułtusk. 21-letni Mateusz był żołnierzem 1 Warszawskiej Brygady Pancernej. Zmarł w wyniku obrażeń poniesionych podczas ochrony granicy polsko-białoruskiej.

 

6 czerwca w godzinach popołudniowych w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, otoczony wsparciem rodziny i żołnierzy zmarł ugodzony nożem żołnierz 1 Brygady Pancernej - czytamy w oficjalnym komunikacie Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. "Mateuszu, Nasz Bracie w służbie, wypełniłeś słowa roty przysięgi. Spoczywaj w pokoju" - żegnają 21 Mateusz, żołnierz, który od kilku dni walczył o życie po ugodzeniu nożem przez nielegalnego imigranta podczas służby na granicy z Białorusią. Był mieszkańcem sąsiadującej z naszym powiatem gminą Rząśnik. 

Pomimo udzielonej pomocy w rejonie bandyckiego ataku na granicy z Białorusią i wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować. 

Żołnierz został zaatakowany 28 maja nad ranem na odcinku granicy w okolicach Dubicz Cerkiewnych (woj. podlaskie). Jak podaje PAP, szeregowy 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, wchodzącej w skład 18. Dywizji Zmechanizowanej, został raniony nożem przez jednego z mężczyzn, którzy w grupie próbowali sforsować stalową zaporę. Gdy żołnierz, używając tarczy ochronnej, blokował wyłom w stalowej zaporze na granicy, sprawca - po przełożeniu ręki przez płot ugodził go nożem w okolicy klatki piersiowej. Nóż utkwił w ciele żołnierza.

Cytując za PAP: "w stronę rannego i udzielającej mu pomocy funkcjonariuszki Straży Granicznej rzucano gałęzie i kamienie". Żołnierz został przewieziony ze szpitala w Hajnówce do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, stan rannego cały czas był bardzo ciężki. 

Uroczyste pożegnanie śp. szer. Mateusza Sitka odbędzie się w środę tj. 12.06.2024 r. o godz. 11:00 w Kościele pw. Świętej Anny w m. Nowy Lubiel koło Wyszkowa.

 

 

 

 

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy