REKLAMA

Data publikacji: 16 gru 2024

Mieszkańcy podzielili się opłatkiem i wspólnie kolędowali. Spotkanie wigilijne na Rynku w Pułtusku [FOTO/WIDEO]

Mieszkańcy podzielili się opłatkiem i wspólnie kolędowali. Spotkanie wigilijne na Rynku w Pułtusku [FOTO/WIDEO]

Dźwięki kolęd i świątecznych piosenek, aromaty wigilijnych potraw i moc życzeń składanych sobie nawzajem wypełniły minionej niedzieli pułtuski Rynek podczas tegorocznego Spotkania Wigilijnego zorganizowanego dla mieszkańców Pułtuska i Powiatu Pułtuskiego. To już wieloletnia tradycja, że w okresie przedświątecznym samorządy: Powiatu Pułtuskiego i Gminy Pułtusk zapraszają Mieszkańców do wspólnego świętowania, które połączone jest z Kiermaszem Bożonarodzeniowym.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11:00 koncertem uzdolnionej młodzieży oraz Artystycznego Zespołu Estradowego Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki. Piękne kolędy i świąteczne utwory wprowadziły wszystkich w wyjątkowy nastrój. Po wspólnym odśpiewaniu kolędy „Cicha noc” ks. kan. Jarosław Arbat - Dziekan Dekanatu Pułtuskiego, proboszcz Parafii św. Mateusza w Pułtusku odczytał Ewangelię, którą wysłuchali zgromadzeni.

REKLAMA

Życzenia nadchodzące Święta Bożego Narodzenia złożyli Mieszkańcom: ks. kan. Jarosław Arbat, Wicestarosta Powiatu Pułtuskiego – Emilia Agata Gąsecka oraz Burmistrz Miasta Pułtusk Beata Jóźwiak.

Uczestnicy Spotkania Wigilijnego podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia. Jak na każdym spotkaniu wigilijnym na gości czekała degustacja wigilijnych potraw przygotowanych m.in. przez Domy Pomocy Społecznej z Pułtuska, Obrytego i Ołdak, Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Pułtusk, Centrum Opiekuńczo Mieszkalne, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Hotel Zamek Dom Polonii w Pułtusku, Pub & Restauracja „Magdalenka” Artur Spas, Restaurację & Hotel „Milord” w Kleszewie. Zadbali, by na stołach nie zabrakło tradycyjnych smaków wigilijnych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych – Kącik Świętego Mikołaja przyciągnął dzieci, które chętnie korzystały z przygotowanych niespodzianek. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również "Choinka Życzeń", gdzie mieszkańcy mogli zawiesić kartki z życzeniami świątecznymi.

Na rynku w tym dniu zainteresowaniem cieszyły się również stoiska regionalnych twórców w ramach kiermaszu bożonarodzeniowego. Eco Mikołaj wzorem roku poprzedniego czekał na grzeczne dzieci, które mogły sobie zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie. Nadleśnictwo Pułtusk sprawiło niespodziankę uczestnikom rozdając gałązki świerkowe i jemioły.

Wigilijne spotkanie było również okazją do wręczenia nagród w konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową oraz eco kalendarz. Czas umilały wszystkim dźwięki muzyki – kolędy i świąteczne piosenki w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów szkół z terenu gminy Pułtusk.

Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia. Na naszym profilu Facebook oraz Instagram migawki filmowe z wydarzenia.

Tagi: #Pułtusk #Święta Bożego Narodzenia #wigilia miejska Pułtusk #rynek w Pułtusku #kolędowanie

Bądź na bieżąco, obserwuj nas na
Google News

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy

Udostepnij

Mieszkańcy podzielili się opłatkiem i wspólnie kolędowali. Spotkanie wigilijne na Rynku w Pułtusku [FOTO/WIDEO]

Mieszkańcy podzielili się opłatkiem i wspólnie kolędowali. Spotkanie wigilijne na Rynku w Pułtusku [FOTO/WIDEO]