REKLAMA

Data publikacji: 20 maj 2023

Michał Kisiel na antenie KRDP opowiedział o zbliżających się wydarzeniach

Michał Kisiel na antenie KRDP opowiedział o zbliżających się wydarzeniach

Gościem Dnia Barbary Tokarskiej na antenie radia KRDP był wczoraj Michał Kisiel, Dyrektor Domu Polonii w Pułtusku. Rozmowa dotyczyła Konkursu Kuchni Myśliwskiej, który odbędzie się jutro na zamku, a także X Pikniku z Husarią i innych atrakcji turystycznych.

Dyrektor nawiązał do dokonań dra Grzegorza Russaka, który miał olbrzymimi wkład w rozwój Domu Polonii i tradycyjnej kuchni:

Wiele dzieł po nim pozostało, produktów turystycznych bardzo osobliwych dla tego miejsca, jak właśnie polska kuchnia, myśliwska, staropolska, prawie 1000 receptur przepracowanych kuchni staropolskiej. Pierwsze tłumaczenia ksiąg XVIII-, XIX-wiecznych, przekładanie receptur z tamtego okresu i miar na język współczesny. (...)To był przezdolny człowiek. Bardzo szybko przyswajał wiedzę.

Michał Kisiel

Wiele czasu antenowego poświęcono jutrzejszemu konkursowi. Dyrektor zapowiedział, że na zamku będzie można nie tylko obserwować kunszt kucharzy, ale też degustować tradycyjne potrawy. Gościom będzie przygrywać kapela ludowa.

Kolejnym ważnym tematem było zbliżające się "Spotkanie ze sztuką", które odbędzie się już 28 maja:

Staramy się w tej ofercie od lat, kiedy jestem dyrektorem, dawać możliwość kulturalnych wydarzeń skierowanych do dzieci. (...) To są teatry, animacyjne, to są teatry kukiełkowe. Naprawdę jestem pod wrażeniem jak wielkie zapotrzebowanie jest na takie spotkania.

Michał Kisiel

Tym razem spotkanie dla dzieci ma odbyć się na błoniach zamkowych nad Narwią. Do Pułtuska przyjedzie iluzjonista. Nie zabraknie również innych atrakcji m.in. dmuchańców.

Dyrektor Domu Polonii zaprosił słuchaczy także na X Piknik z Husarią. W tym roku w Pułtusku odbędzie się nie tylko wrześniowy turniej kończący Ligę Husarską, ale również turniej otwierający. W ramach Pikniku z Husarią zaplanowany jest także szereg atrakcji dla najmłodszych.

Cała rozmowa do wysłuchania na stronie:

https://krdp.fm/gosc-dnia-19-05-2023-michal-kisiel-dyrektor-domu-polonii-w-pultusku/

fot. Facebook KRDP FM

Tagi: #atrakcje #atrakcje turystyczne Pułtusk #Dom Polonii #Michał Kisiel #Pułtusk #zamek

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy