REKLAMA

Data publikacji: 9 kwi 2020

MASECZKI OBOWIĄZKOWE, EGZAMINY PRZESUNIĘTE - konferencja prasowa LIVE

MASECZKI OBOWIĄZKOWE, EGZAMINY PRZESUNIĘTE - konferencja prasowa LIVE

O godz. 13:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia Łukasz Szumowskiego, podczas której ogłoszono nowe zalecenia w związku z walką z Covid-19. Od 16 kwietnia obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Przedłużone są obostrzenia dotychczas wprowadzone - do 19 kwietnia: dotyczące galerii handlowych, kin, teatrów, zakładów kosmetycznych i punktów usług, limitu osób w sklepach i kościołach

Do 26 kwietnia przedłużone jest zamknięcie szkół, wstrzymanie ruchu lotniczego międzynarodowe i kolejowego międzynarodowego oraz zasady kwarantanny.

Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty.

Matury i egzamin kończący podstawówkę zostaną przełożone. Odbędą się najwcześniej w czerwcu. Jednak o konkretnych terminach rząd będzie informować co najmniej 3 tygodnie przed datą egzaminów.

Ponadto wszystkie szkoły pozostają zamknięte do niedzieli 26 kwietnia. Do tego czasu – tak jak dotychczas – placówki mają obowiązek prowadzić nauczanie zdalne.

Przedłużenie zasiłku opiekuńczego.

Ograniczenia dotyczące imprez masowych obowiązują do odwołania.

Maseczki obowiązkowe dla wszystkich przebywających w przestrzeni publicznej od 16 kwietnia. Nie musi to być maseczka, ale chustka czy apaszka.

Szczegóły niebawem.

Tagi: #Konferencja prasowa #koronawirus #obostrzenia #pilne #Polska #Premier Mateusz Morawiecki #ważne

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy