REKLAMA

Data publikacji: 27 gru 2023

MARSZ ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II

MARSZ ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II

W miniony piątek (17 marca) pułtuszczanie przeszli w symbolicznym marszu Świętości Jana Pawła II pod hasłem "Nie lękajcie się". Tym gestem opowiedzieli się za wartościami, które są im bliskie, zamanifestowali emocjonalną i duchową więź z Papieżem Polakiem. Dali dowód miłości do Św. Jana Pawła II.

Wierni zgromadzili się o godz. 17.30 w kościele pw. Zwiastowania NMP na wspólnej modlitwie podczas Mszy św. którą odprawił ks. inf. Wiesław Kosek. Po Mszy odprawiono Drogę Krzyżową wspominając wielką Postać Papieża wolności, nadziei i Polski.

Na zakończenie zgromadzeni przeszli w symbolicznym marszu wokół bazyliki ze śpiewem na ustach. Wybrzmiała ulubiona pieśń Papieża Polaka - "Barka". Marsz zakończył się przed pomnikiem Ojca Świętego, gdzie zgromadzeni zapalili znicze i złożyli kwiaty.

"Barka" - ulubiona pieśń Ojca Świętego jest wolnym tłumaczeniem z języka hiszpańskiego. Polski tekst powstał w 1974 lub w 1975 r. Słowa "Barki" ks. Szmidt napisał zainspirowany pieśnią południowoamerykańską z hiszpańskim tekstem, którą do Polski przywiózł jeden z salezjanów.

"Barka" była ulubioną pieśnią oazową Jana Pawła II. W sierpniu 2002 r. po zakończeniu mszy na krakowskich Błoniach, gdy zgromadzeni zaśpiewali "Barkę", papież jeszcze raz zwrócił się do wiernych i podkreślił, że właśnie ta pieśń prowadziła go "z Ojczyzny przed 23 laty".

Miałem ją w uszach, kiedy słyszałem wyrok konklawe, i z nią, z tą oazową pieśnią nie rozstawałem się przez te wszystkie laty. Była jakimś ukrytym tchnieniem Ojczyzny, była też przewodniczką na różnych drogach Kościoła i ona przyprowadzała mnie wielokrotnie tu - na krakowskie Błonia, pod Kopiec Kościuszki (...) Dziękuję ci, pieśni oazowa.

papież Jan Paweł II

Po śmierci Jana Pawła II biskup pomocniczy diecezji łowickiej Józef Zawitkowski dopisał kolejną, piątą zwrotkę i refren "Barki".

"Barka" - ulubiona pieśń Jana Pawła II

1. Pan kiedyś stanął nad brzegiem,

Szukał ludzi gotowych pójść za Nim;

By łowić serca

Słów Bożych prawdą.

Ref. O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś,

Twoje usta dziś wyrzekły me imię.

Swoją barkę pozostawiam na brzegu,

Razem z Tobą nowy zacznę dziś łów.

2. Jestem ubogim człowiekiem,

Moim skarbem są ręce gotowe

Do pracy z Tobą

I czyste serce.

Ref. O Panie....

3. Ty, potrzebujesz mych dłoni,

Mego serca młodego zapałem

Mych kropli potu

I samotności.

Ref. O Panie....

4. Dziś wypłyniemy już razem

Łowić serca na morzach dusz ludzkich

Twej prawdy siecią

I słowem życia.

5. O Panie, dalszy rejs odwołany

Bo Sternika do Siebie wezwałeś

A nam brak siły,

Nadzieja zgasła.

Ref. O Chryste, przecież burze szaleją

Ratuj Barkę, bo bez Ciebie zginiemy

Nie lękajcie się, a wypłyńcie na głębię

Cała naprzód, nowy świta już dzień.

Tagi: #Barka #bazylika pułtuska #marsz pamięci #Marsz papieski #Papież Polak #Święty Jan Paweł II #ulubiona pieśń Papieża

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy

Wydawca

JJStudio Jan Kisiel

tel. 515 754 361
kontakt.jjstudio@gmail.com

Redakcja

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news

Reklama oraz ogłoszenia

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news