REKLAMA

Data publikacji: 4 lip 2024

BOM! W Pułtusku będą realizowane aż 3 projekty z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

BOM! W Pułtusku będą realizowane aż 3 projekty z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

To szczęśliwy dzień dla naszego regionu. Dzisiaj podczas finałowej gali Budżetu Obywatelskiego Mazowsza ogłoszono zwycięzców. W tym programie liczyły się głosy mieszkańców na konkretne projekty. Spośród 8 zwycięskich projektów podregionu ciechanowskiego Pułtusk otrzyma dofinansowanie na realizację aż 3 projektów o łącznej wartości 688 000 zł!

Najwięcej głosów w całym podregionie ciechanowskim uzyskał projekt Damiana Szewczyka "Laboratorium Naukowe Steam w Pułtusku dla dzieci i młodzieży". Projekt skierowany dla mieszkańców gminy Pułtusk. Na projekt zagłosowało 545 osób.

 

Kolejnym projektem, który uzyskał dofinansowanie i będzie realizowany jest projekt "Młodzi inżynierowie z powiatu pułtuskiego. Nauka przez zabawę", którego autorem również jest Damian Szewczyk. Projekt skierowany do mieszkańców powiatu pułtuskiego.

 

Trzecim projektem, który również uzyskał znakomity wynik, jest projekt Katarzyny Kalińskiej-Lange pod nazwą "Akcja reanimacja. Prawidłowo reagujesz - życie ratujesz!". Projekt skierowany do gminy Pułtusk. Na projekt zagłosowało 235 osób.

 

Gratulujemy zwycięzcom determinacji i wspaniałych wyników a mieszkańcom Pułtuska, że zaangażowali się w głosowania i dzięki ich głosom udało się pokonać inne miasta w naszym podregionie!

Warto dodać, że z naszego regionu ze swoim projektem startował także Damon Reszka. Niestety zabrakło jednego głosu, aby jako czwarty zakwalifikował się wśród zwycięzców. 

 

Już dziś deklarujemy, że w przyszłym roku dołożymy wszelkich starań, aby pomysł na innowacyjny piknik Damiana uzyskał szeroki rozgłos i dostał dofinansowanie.

 

Tak Damian opisuje sytuację na swoim Facebooku:

Z przykrością informujemy, że nasz projekt Innowacyjnego Pikniku Mazowsza nie uzyskał wystarczającej liczby głosów, aby zakwalifikować się do realizacji. A dokładnie zabrakło tylko 1 głosu.

W tym roku ilość wniosków była rekordowo wysoka, co świadczy o ogromnym zaangażowaniu i kreatywności naszej społeczności.

 

Gratulacje dla wszystkich, którzy zakwalifikowali swoje projekty, a szczególnie dla autorów projektów z Pułtuska! Wasze pomysły i determinacja są inspiracją dla nas wszystkich.

 

Serdecznie dziękujemy każdemu, kto oddał głos na nasz projekt. Wasze wsparcie jest dla nas niezwykle cenne i motywuje do dalszego działania.

 

Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia przy kolejnych inicjatywach!

autor: J K

Tagi: #Pułtusk #Mazowsze

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy