REKLAMA

Data publikacji: 4 kwi 2020

ŁAMIĄCY ZAKAZY UKARANI: KOSZTOWNE SPOTKANIA PRZY KEBABIE I NA WĘDKOWANIU

ŁAMIĄCY ZAKAZY UKARANI: KOSZTOWNE SPOTKANIA PRZY KEBABIE I NA WĘDKOWANIU

Pierwsze mandaty za łamanie zakazów przez mieszkańców powiatu pułtuskiego! Do wykroczeń odchodziło najczęściej w Pułtusku i na ternie gminy Obryte. Policjanci proszą o pozostanie w domach.

Od 1 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy w walce z rozprzestrzenianiem się epidemii. Poziom zdyscyplinowania mieszkańców Pułtuska i przyległych gmin jest bardzo wysoki, zdarzają się jednak i tacy, którzy podchodzą do zmian bardzo lekceważąco. Policjanci nie będą pobłażliwi wobec takich osób. Tylko wczoraj interweniowali blisko 20 razy.

W związku z nowymi przepisami, które mają ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa, dodatkowe zadania mają także policjanci. Mundurowi sprawdzają nie tylko czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają jej zasad, ale także to, czy mieszkańcy stosują się do nowych wytycznych.

Z policyjnych radiowozów kierowane są komunikaty nawołujące do nie gromadzenia się, pozostania w domach dla własnego bezpieczeństwa, natomiast nie do wszystkich apele trafiają.

Tylko wczoraj mundurowi ujawnili blisko 20 przypadków lekceważącego podejścia do obowiązujących zakazów. Do wykroczeń odchodziło najczęściej w Pułtusku i na ternie gminy Obryte.

Policjanci „przerywali” spotkania wędkarzy, spacerujących ulicami, przyjezdnych do Pułtuska na wspólnego „kebaba”. Na mieszkańców nakładane były surowe kary: mandaty karne w wysokości 100 zł, 500 zł a w jednym przypadku sporządzony został wniosek o ukaranie do Sądu.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń. Wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z koronawirusem. Nieprzestrzeganie tych zasad bezpieczeństwa łączy się z narażaniem zdrowia i życia innych osób.
Dlatego po raz kolejny prosimy o pozostanie w domach!

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Tagi: #koronawirus #łamanie zakazów #MANDAT #Policja #zostań w domu

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy