REKLAMA

Data publikacji: 19 mar 2020

ŁADUNEK PRZEWRÓCIŁ CIĘŻARÓWKĘ - KOLIZJA PRZY KINIE

ŁADUNEK PRZEWRÓCIŁ CIĘŻARÓWKĘ - KOLIZJA PRZY KINIE

300 zł. mandatu, utrudnienia w ruchu i uszkodzona ciężarówka - to skutek źle zabezpieczonego ładunku, który mieszkaniec Rząśnika przewoził dzisiaj przez Pułtusk.

Do zdarzenia doszło około godz. 8:00, na drodze krajowej nr 61 w Pułtusku. Kierujący pojazdem ciężarowym 57 letni mieszkaniec Rząśnika jechał od strony ul. Daszyńskiego. Na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną, na łuku drogi, w trakcie manewru skręcania z pojazdu wydostał się nieprawidłowo zabezpieczony ładunek. Przewożone autem zboże wypadło na jezdnię a pojazd wywrócił się na bok. W tym czasie ruch pozostałych pojazdów odbywał się wahadłowo. Policjanci czuwali by nie doszło do kolejnego zdarzenia. Funkcjonariuszy wspomagała Straż Pożarna i Straż Miejska.

Zgodnie z kodeksem Prawo o Ruchu Drogowym na kierującym ciąży obowiązek umieszczenia ładunku w taki sposób, aby zabezpieczyć go przed zmianą położenia, czego w tym przypadku zabrakło. Z uwagi na popełnienie wykroczenia policjanci nałożyli na winnego zdarzeniu kierowcę ciężarówki mandat karny w wysokości 300 zł.

Policja apeluje o ostrożność na drodze!

Opr. na podst. info. pras podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Tagi: #kolizja na Dszyńskiego #kolizja w Pułtusku #Policja #Rząśnik

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy