REKLAMA

Data publikacji: 22 maj 2024

Kto tak naprawdę rządzi Pułtuskiem? Co nas może jeszcze zaskoczyć? TVP o sytuacji w pułtuskim samorządzie

Kto tak naprawdę rządzi Pułtuskiem? Co nas może jeszcze zaskoczyć? TVP o sytuacji w pułtuskim samorządzie

Sprawa zawieszonego w czynnościach decyzją Premiera Burmistrza Krzysztofa Nuszkiewicza może mieć finalnie kilka scenariuszy. Po decyzji Sądu Okręgowego w Ostrołęce wiadomo już, że nie może on nadal przeprowadzać przetargów.  Krzysztof Nuszkiewicz składał wniosek o uchylenie tego zakazu, co pozwoliłoby mu na sprawowanie funkcji burmistrza. Odrzucenie tego wniosku przez Sąd oznacza, że Pułtuskiem nadal będzie zarządzała wyznaczona do pełnienia obowiązków Burmistrza Miasta Pułtusk Marzena Cendrowska. Dziennikarze TVP wyjaśnili wiele wątpliwości w programach, które wyemitowano w miniony wtorek. 

Sąd odrzucił też wnioski Prokuratury, Gminy Pułtusk i miejskiej spółki Eco Pułtusk w sprawie rozszerzenia zakazu dotyczącego zajmowania stanowisk kierowniczych. To oznacza, że Krzysztof Nuszkiewicz nadal jest Burmistrzem, jednak nie może objąć urzędu do czasu rozstrzygnięcia sądu w toczących się sprawach. 

W sumie jestem zadowolony, gdyż Sąd odrzucił wnioski Eco Pułtusk i Gminy Pułtusk jak również Prokuratury z Białegostoku o to abym nie mógł pełnić funkcji Burmistrza. Także nadal jestem Burmistrzem Miasta Pułtusk. 

Krzysztof Nuszkiewicz zapowiedział, że od decyzji premiera w sprawie zawieszenia w czynnościach służbowych złoży odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

O sytuacji w pułtuskim samorządzie, we wczorajszym wydaniu Kuriera Mazowieckiego. Ciekawe informacje - obejrzyj program

 

Co dalej w sprawie? Jaki może być obrót spraw?

Z kolei w programie "Prosto z Mazowsza" Przewodniczący Rady Łukasz Skarżyński mówił o możliwych dalszych scenariuszach wobec zaistniałej sytuacji. 

Scenariusze tak na naprawdę są trzy: burmistrz Nuszkiewicz wraca dopełnienia swojej funkcji po ustaniu przesłanek czyli w tej chwili jakiś proces odwoławczy od decyzji Prezesa Rady Ministrów, bądź po dzisiejszym postanowieniu ponowne złożenie wniosku o zdjęcie tych zabezpieczeń. Druga opcja, zdarzenie, które może mieć miejsce to gdy burmistrz Nuszkiewicz zrezygnuje z funkcji Burmistrza Miasta Pułtusk zatem konieczność będzie rozpisania nowych wyborów i trzecia możliwość taka która funkcjonuje na dzień dzisiejszy. Czyli mamy Panią komisarz na czas nieokreślony do czasu wygaśnięcia mandatu a ten mógłby wygasnąć w 2029 roku. Łukasz Skarżyński przewodniczący

Dziennikarz zapytał również, kto tak na prawdę jest Burmistrzem Pułtuska wobec patowej sytuacji. Co na to gość programu?

Odpowiedź w materiale filmowym

Tagi: #polityka

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

  • Bona 3 tygodnie temu

    Naprawdę pisze się razem...