REKLAMA

Data publikacji: 5 cze 2023

KRONIKA STRAŻACKA: 15 INTERWENCJI - POŻARY, WYPADKI, FAŁSZYWY ALARM...

KRONIKA STRAŻACKA: 15 INTERWENCJI - POŻARY, WYPADKI, FAŁSZYWY ALARM...

W minionym tygodniu jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 15 zdarzeniach.

29 maja

POŻAR BUDYNKU W SOKOŁOWIE WŁOŚCIAŃSKIM

Trzy zastępy z JRG Pułtusk (9 strażaków) jeden zastęp z OSP Obryte (6 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Zambski Kościelne (3 strażaków) ugasiły pożar murowanego budynku jednorodzinnego w miejscowości Sokołowo Włościańskie gm. Obryte. W zdarzeniu odnotowano jedną osobę poszkodowaną. Przyczynę pożaru ustala Policja.

WEZWANI DO ZADYMIENIA W PUŁTUSKU

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) zostały zadysponowane do zadymienia w piwnicy w budynku wielorodzinnym w Pułtusku na ul. Aleja Tysiąclecia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy nie stwierdzili oznak pożaru. Zadymienie powstało na skutek odpalenia silnika kosiarki spalinowej przez właściciela w jednej z komórek piwnicznych.

30 maja

KOLIZJA W KARNIEWKU

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) usunął skutki kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Karniewek gm. Pokrzywnica. W trakcie działań jedna z osób podróżujących pojazdem zaczęła uskarżać się na ból ręki i zawroty głowy. Ratownicy udzielili kobiecie pomocy medycznej do czasu przybycia na miejsce karetki pogotowia, która zabrała poszkodowaną do szpitala w celu dalszej diagnostyki. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przez jednego z kierowców.

31 maja

WYPADEK Z UDZIAŁEM MOTOCYKLISTY

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (5 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Obryte (5 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego motocyklisty na drodze powiatowej w miejscowości Psary – Gajówka gm. Obryte. Po kilkunastu minutach resuscytacji krążeniowo-oddechowej wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego mężczyźnie nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

WYPADEK W TOPOLNICY

Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) jeden zastęp z OSP Pniewo (6 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Drwały (6 ratowników) usunęły skutki wypadku dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 618 w miejscowości Topolnica gm. Zatory. W zdarzeniu odnotowano jedną osobę poszkodowaną. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przez jednego z kierowców.

1 czerwca

URATOWALI DZIECKO

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) został zadysponowany na ul. Kolejową w Pułtusku do małego dziecka, które zatrzasnęło się w samochodzie zaparkowanym pod blokiem. Kluczyki znajdowały się w pojeździe a mama dziecka wraz z osobami postronnymi podjęli nieskuteczną próbę wybicia szyby w samochodzie. Ratownicy wybili szybę przy pomocy zbijaka do szyb, co umożliwiło dostęp do dziecka, które nie wymagało udzielenia pomocy medycznej.

POŻAR SAMOCHODU W ZATORACH

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) jeden zastęp z OSP Zatory (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Drwały (5 strażaków) ugasiły pożar samochodu osobowego zaparkowanego przed jednym ze sklepów w miejscowości Zatory na ul. Jana Pawła II. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w pojeździe.

POŻAR TRAWY I ŚMIECI

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) jeden zastęp z OSP Głodowo (6 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Pułtusk (7 strażaków) ugasiły pożar trawy i krzewów na powierzchni około 1,2 hektara oraz pożar śmieci w jednym z pustostanów na terenie byłej jednostki wojskowej w Pułtusku na ul. Armii Krajowej. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było podpalenie.

2 czerwca

POMOGLI BEZPIECZNIE WYDOBYĆ LISA ZE ZBIORNIKA

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy Straży Miejskiej w wyciągnięciu małego lisa, który wpadł do pustego zbiornika osadowego na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Pułtusku na ul. Wyszkowskiej. Zwierzę po złapaniu w klatkę zostało przekazane funkcjonariuszom Straży Miejskiej.

3 czerwca

POŻAR NIEUŻYTKÓW ROLNYCH W SZYGÓWKU

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Grabówiec (6 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy na nieużytkach rolnych w miejscowości Szygówek gm. Pułtusk. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia.

POŻAR LASU

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Winnica (5 strażaków) zostały zadysponowane do pożaru lasu w miejscowości Domosław gm. Winnica. Po przybyciu na miejsce nie stwierdzono pożaru. Alarm okazał się fałszywy.

WEZWANI DO POMOCY NA UL. WOJSKA POLSKIEGO

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) został zadysponowany do otwarcia mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pułtusku na ul. Wojska Polskiego. Wewnątrz mieszkania znajdowało się 12 letnie dziecko, które nie otwierało drzwi i nie odbierało telefonu od swojej mamy. Ratownicy nawoływali syna kobiety i pukali do drzwi. Po kilkuminutowym nawoływaniu chłopiec otworzył mieszkanie.

4 czerwca

NA CZAS DOSTALI SIĘ DO MIESZKANIA

Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy Pogotowiu Ratunkowemu przy otwarciu mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pułtusku na ul.3 Maja. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano otwarte mieszkanie, wewnątrz którego znajdowała się przytomna starsza kobieta, która wymagała udzielenia pomocy medycznej. Ratownicy udzielili kobiecie wsparcia psychicznego do czasu przybycia Pogotowia Ratunkowego.

FAŁSZYWY ALARM

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) jeden zastęp z OSP Pniewo (6 strażaków) i jeden zastęp z OSP Zatory (6 strażaków) zostały zadysponowane do miejscowości Stawinoga gm. Zatory po wpłynięciu zgłoszenia o widocznej łunie w okolicach lasu. Po przybyciu na miejsce i objechaniu okolicznych miejscowości i lasów oznak pożaru nie odnaleziono. Alarm okazał się fałszywy.

Ponadto w analizowanym okresie jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego jednokrotnie wyjeżdżały do usuwania owadów błonkoskrzydłych.

Info. pras KP PSP w Pułtusku

Tagi: #fałszywy alarm #kolizja #kronika strażacka #pożar #straż pożarna #wypadek

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy