REKLAMA

Data publikacji: 29 cze 2020

Kronika KPPSP Pułtusk: pożary, nieszczelne instalacje, wypadki i usuwanie skutków burzy

Kronika KPPSP Pułtusk: pożary, nieszczelne instalacje, wypadki i usuwanie skutków burzy

W dniach 22-26 czerwca 2020 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 30  zdarzeniach.

22 czerwca

Dwa zastępy z JRG (8 strażaków), jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (5 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Trzepowo (6 strażaków) ugasiły pożar kuchni w budynku mieszkalnym w miejscowości Budy Ciepielińskie gm. Pokrzywnica. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była nieprawidłowa eksploatacja kuchenki gazowej.

Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do wyczuwalnego zapachu gazu w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Pułtusku na ul Aleja Tysiąclecia. Ratownicy po sprawdzeniu mieszkania detektorem wielogazowym nie stwierdzili zagrożenia.

23 czerwca

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) został zadysponowany do transformatora, z którego wydobywał się dym w Pułtusku na ul. Harcerskiej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przybycia pogotowia energetycznego, który usunął awarię. Przyczyną zdarzenia było zwarcie w stacji transformatorowej.

Jeden zastęp z JRG (2 ratowników) oraz dwa zastępy z OSP Pułtusk i OSP Kacice (7 ratowników) usunęły zalegające śmieci i gałęzie z kanału burzowego w Pułtusku na ul. Jana Pawła II.

Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do otwarcia jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym w Pułtusku na ul. Rynek. Ratownicy po otwarciu mieszkania w asyście Policji zastali w mieszkaniu śpiącego mężczyznę, który nie wymagał pomocy medycznej.

24 czerwca

Dwa zastępy z JRG (8 strażaków) zostały zadysponowane do pożaru podbitki w budynku mieszkalnym w miejscowości Gzowo gm. Pokrzywnica. Pożar został ugaszony przez właściciela przed przybyciem zastępów z JRG. Strażacy sprawdzili pozostałą część podbitki oraz poddasze budynku kamerą termowizyjną wykluczając zagrożenie. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

25 czerwca

Trzy zastępy z JRG (9 ratowników) zostały zadysponowane do poparzonej kobiety na jednej z działek letniskowych w Pułtusku na ul. Rybitew. Ratownicy udzielili kobiecie pomocy medycznej do czasu przybycia na miejsce Pogotowia Ratunkowego. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był wybuch gazu w wyniku nagromadzenia się gazu w szafce kuchennej (uszkodzenie  kuchenki gazowej).

Jeden zastęp z OSP Świercze został zadysponowany do miejscowości Świerkowo gm. Świercze gdzie na stacji gazowej rozszczelnieniu uległa butla z gazem Propan Butan. Stacja zajmuje się dystrybucją butli gazowych. Ratownicy wynieśli butlę w bezpieczne miejsce i wypuścili gaz z butli likwidując zagrożenie. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była nieszczelność zaworu butli gazowej.

Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar samochodu osobowego na drodze gminnej w miejscowości Gnojno gm. Pułtusk. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było.

26 czerwca

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (4 ratowników) zostały zadysponowane do mężczyzny przygniecionego przez samochód osobowy na jednej z posesji w miejscowości Pogorzelec gm. Pokrzywnica. Będący na miejscu zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon mężczyzny. Dochodzenie w sprawie wypadku prowadzi Policja.

Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz zastęp z OSP Kacice (5 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 61 w Pułtusku na ul. Warszawskiej. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przez jednego z kierujących.

27 czerwca

Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) został zadysponowany do budynku Starostwa Powiatowego w Pułtusku na ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Alarm pochodził z systemu monitoringu pożarowego w budynku. Ratownicy po sprawdzeniu budynku nie stwierdzili oznak pożaru. Alarm okazał się fałszywy.   

Ponadto w analizowanym okresie jednostki straży pożarnej z terenu powiatu pułtuskiego 13-krotnie dysponowane były do zdarzeń związanych z gwałtownymi warunkami atmosferycznymi: powalone drzewa i konary drzew na drogi, zalane drogi i posesje. W wyżej wymienionych zdarzeniach nie było osób poszkodowanych.  

Ponadto w analizowanych okresie jednostki straży pożarnej z terenu powiatu pułtuskiego 5-krotnie dysponowane były do usuwania owadów błonkoskrzydłych.

Info. pras. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku/ foto OSP Świercze i OSP Głodowo

Tagi: #kronika strażacka #pożar #Pułtusk #straż #wypadek

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy