REKLAMA

Data publikacji: 29 mar 2020

KORONAWIRUS W POWIECIE - raport dnia

KORONAWIRUS W POWIECIE - raport dnia

8 osób skierowanych na kwarantannę domową w ciągu ostatniej doby w powiecie pułtuskim. Od wczoraj (28 marca), kiedy to wykryto dwa przypadki zakażenia koronawirusem na terenie powiatu, nie stwierdzono nowych przypadków. Na Mazowszu i w całym kraju zakażonych przybywa. Tylko w ciągu wczorajszej doby na Mazowszu przybyły 103 osoby zakażone koronawirusem. Aktualnie liczba zakażonych w naszym województwie to 421 osób w tym 4 zgony.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pułtusku   z dnia 29.03.2020r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu pułtuskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 29.03.2020r.

https://pultusk.news/2020/03/28/dwie-kobiety-zakazone-koronawirusem/

RAPORT DOBOWY - POLSKA:

W całym kraju, w ciągu ostatniej doby wykonano 4 100 testów na obecność koronawirusa.

godz. 9:00 - Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 79 nowych przypadkach zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego.

Jednocześnie poinformowano, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1717/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Tagi: #koronawirus na Mazowszu #koronawirus w Polsce #koronawirus w Pułtusku #news #pacjent #raport dnia #wiadomości pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy